MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Szanty, wianki i kulinaria…

Na przystani kajakowej Binduga w Mściszewie koło Murowanej Gośliny odbył się Powiatowy Przegląd Piosenki Szantowej, wianki na Warcie oraz konkurs kulinarny

Na przystani kajakowej Binduga w Mściszewie koło Murowanej Gośliny odbył się Powiatowy Przegląd Piosenki Szantowej, wianki na Warcie oraz konkurs kulinarny. Miejscowość tego dnia odwiedziło setki osób. – Wspieramy wydarzenia, które kierowane są do mieszkańców powiatu poznańskiego. To niezwykle ważne, aby w naszych działaniach na pierwszym miejscu był człowiek, dlatego też tak wiele imprez, także dla dzieci czy osób z niepełnosprawnościami, jest dofinansowanych przez samorząd powiatowy – mówił starosta poznański.

To właśnie on wraz z burmistrz Murowanej Gośliny, Justyną Radomską otworzyli imprezę. Jej program był niezwykle bogaty, bo łączył kilka tematów: szanty, kulinaria i słowiańską tradycję puszczania wianków na wodzie. Nie brakowało także atrakcji dla najmłodszych, ze strefą dmuchańców na czele. – Mamy w jednym miejscu kilka wydarzeń, które idealnie się ze sobą łączą – stwierdził Sławomir Heinrychowski, dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Murowanej Goślinie. W trakcie imprezy odbył się m.in. konkurs kulinarny pod nazwą “Kanapka z rybką” dla kół gospodyń wiejskich z gminy.

Pierwsze miejsce zajęły w nim panie z Koła Szarlotki z Białężyna. Dodajmy też, że Powiatowy Przegląd Piosenki Szantowej wygrał zespół osób ze Stowarzyszenia “Być potrzebnym”. Wszystkim obecnym tego dnia na przystani Binduga wieczór umilił występ lokalnego zespołu Una Canto w towarzystwie grupy  Luźny Band oraz młodzieży z Obornickiej Orkiestry Dętej. Gwiazdą wieczoru był zespół Własny Port. Po tym koncercie Zespół Tańca Ludowego Poligrodzianie przeprowadził obrzęd Nocy Świętojańskiej, który zakończył imprezę.

Zdjęcia: Murowana Goślina Facebook, Telewizja STK

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 1 lipca 2024