MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Szczypiorniści zaczęli sezon

radość piłkarzy recznych Spartakusa Buk po wygranej

Piłkarze ręczni rozpoczęli sezon. UKS Lider Swarzędz, który jest beniaminkiem I ligi, w swoim inauguracyjnym spotkaniu przegrał w Obornikach Śląskich.

– Ulegliśmy rywalom 29:33, ale nie był to mecz oddany bez walki – zapewniają w klubie z powiatu poznańskiego i już czekają na kolejny pojedynek o punkty. Tym razem odbędzie się on przed własną publicznością, w hali w Zalasewie. Lider w sobotę, 23 września o godz. 17.00, zmierzy się bowiem z Trójką Nowa Sól. – Na co nas może być stać w I lidze? O ile wszystko pójdzie po naszej myśli, to chcielibyśmy zająć miejsce w środku tabeli – uważa trener Zbigniew Stachowiak, który tak jak w poprzednim, rewelacyjnym wręcz sezonie, stawia przede wszystkim na zawodników, którzy kiedyś bronili już barw klubu ze Swarzędza.

Pierwszy mecz o punkty mają za sobą również II-ligowi szczypiorniści UKS Spartakus Buk. Oni rozpoczęli rozgrywki w najlepszy możliwy sposób, bo wygrali 29:21 we Włoszakowicach. – Mecz rozpoczęliśmy od gry „bramka za bramkę”, długo też utrzymywał się remis. Na prowadzenie wyszliśmy po kwadransie gry i już go nie oddaliśmy. Cieszymy się z pierwszych punktów w sezonie i mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej podróży do I ligi, którą obraliśmy za cel w tym roku – zapewniają w bukowskim klubie. Kolejny mecz Spartakus rozegra we własnej hali, także w sobotę o godz. 17.00, a ich rywalem będzie Gwardia Opole.

Dla obu ekip z powiatu poznańskiego jednym z ostatnich sprawdzianów formy przed rozgrywkami ligowymi był start w II Memoriale im. Benedykta Łubińskiego, który odbył się w Buku. Wzięło w nim udział pięć drużyn, które rozegrały dziesięć meczów. Było w nich mnóstwo emocji, wiele walki i jeszcze więcej pięknych bramek. Ostatecznie zawody wygrała Sparta Oborniki przed MKS Poznań i Spartakusem. Lider Swarzędz był czwarty, a na piątej pozycji sklasyfikowano Bachusa Zielona Góra.

radość piłkarzy recznych Spartakusa Buk po wygranejRadość piłkarzy ręcznych Spartakusa Buk po wygranej (fot. Spartakus Facebook)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 18 września 2023