Szkoła ma nowe skrzydło

24 lutego oficjalnie otwarto „drugie skrzydło” w Szkole im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce. W ten sposób placówka powiększyła się  o czternaście klas, salę gimnastyczną ze ścianką wspinaczkową i trybunami, boiska, parkingi i dziedzińce. Na nowe skrzydło, razem z wyposażeniem tej części szkoły i zagospodarowaniem terenu, Gmina Dopiewo wydała 16 mln zł. Dzięki otwarciu nowego skrzydła dzieci znów mogą się uczyć na jedną zmianę.

Uroczystość rozpoczęło przecięcie wstęgi pełnej uśmiechniętych słońc, ponieważ szkoła od kwietnia zeszłego roku nosi imię Kawalerów Orderu Uśmiechu. Uśmiechnięte były też twarze posiadaczy nożyczek, którzy w tym symbolicznym akcie uczestniczyli. A byli to m.in. Wójt Gminy Dopiewo Adrian Napierała, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak oraz Wicestarosta Poznański Tomasz Łubiński. Ten ostatni zdradził, że jego syn już korzysta z dobrodziejstw szkoły w Dąbrówce, a miejscowość i Gminę Dopiewo określił mianem jednego z najlepszych miejsc do zamieszkania.

Dyrektor szkoły, Iwona Napierała podsumowała część oficjalną stwierdzeniem, że rozbudowa szkoły potwierdza, że „Marzenia się spełniają”. Taki tytuł nosiła też część artystyczna spotkania, w której w piosence, tańcu i spektaklu zaprezentowali się uczniowie, a także film, w którym uczniowie dzielili się marzeniami i okazjonalna gazetka, rozdawana gościom, w której przedstawiono m.in. 5-letnią historię szkoły.

Pierwsze skrzydło szkoły rozpoczęło działalność w 2012 r. Obecnie w placówce pobiera naukę 590 uczniów. Dąbrówka ma dwie szkoły podstawowe, starsza – prowadzona obecnie przez stowarzyszenie mieści się w parku. Rozbudowana przez gminę szkoła przy ul. Malinowej leży na terenie dwóch sołectw: Dąbrówki i Palędzia, swoim obwodem obejmuje, oprócz wspomnianych miejscowości, także Zakrzewo i Gołuski.

Tekst: Adam Mendrala
Zdjęcia: Michał Juskowiak i Adam Mendrala