Tadziu drugi w Grand Prix

Tadziu Janaszek

Nietypowo, bo w środku tygodnia zawodnicy z całej Polski rywalizowali w Bieruniu w badmintonowym Grand Prix Polski młodzików młodszych. Znakomicie w tych prestiżowych zawodach zaprezentował się Tadziu Janaszek, reprezentujący Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe.

Młody badmintonista z powiatu poznańskiego w grze pojedynczej wywalczył srebrny medal, ulegając w decydującym, bardzo zaciętym zresztą, pojedynku Pawłowi Kiszczykowi. Zawodnik LKS Technika Głubczyce wygrał 13:21, 21:12, 21:19. Wcześniej, w półfinale Tadziu Janaszek pokonał 21:16, 22:20 Damiana Perkowskiego z UKS Hubal Białystok. W grze mieszanej zawodnik z Puszczykowa, grając w parze z Anią Lange z Gdyni, zajął bardzo wysokie czwarte miejsce.

Zdjęcia: PTS Puszczykowo Facebook

Opublikowano: 22 kwietnia 2021