Tak bawiliście się podczas pikniku (02.09.2023)

logo głos wielkopolski

Pokazy służb mundurowych, warsztaty perfumiarskie czy taneczne, konkursy oraz koncert Anny Wyszkoni. Tak było podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego w Bolechowie. W galerii prezentujemy, jak bawiliście się podczas pikniku.

Podczas imprezy zorganizowane dla całych rodzin, starosta poznański przekazał sprzęt OSP z powiatu poznańskiego o łącznej wartości 130 tys. zł. ­Od 2014 r. podczas pikników w Bolechowie, powiat poznański przekazał strażakom sprzęt o wartości blisko 1 mln złotych. Dotychczas wśród darów znalazły się m.in. agregaty prądotwórcze, piły spalinowe, prądownice czy pompy zatapialne. Z kolei od 2000 r. na poprawę bezpieczeństwa samorząd wydał ponad 39 mln złotych.

– Chcemy zapewnić naszym mieszkańcom dobre warunki do życia, dlatego dofinansowujemy budowy i modernizacje komisariatów, jednostek straży pożarnej czy granicznej. Wspieramy zakup radiowozów. W tym roku dofinansujemy też budowę laboratorium kryminalistycznego dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.

Zainteresowani mogli poznać „od kuchni” m.in. pracę WOPR i służby więziennej, która zaprezentowała pokaz łapania przestępcy i otworzyła specjalistyczne auto do przewożenia przestępców. Był punkt z książkami, malowanie twarzy, dmuchańce i dużo dobrego jedzenia. W tym degustacja kuchni brazylijskiej. Zagrali: orkiestra Dęta z Chludowa, zespół Holiday’s oraz Anna Wyszkoni.

Głos Wielkopolski

Opublikowano: 4 września 2023