Targi Edukacji i Pracy w Mosinie

plakat

Gminne Centrum Informacji w Mosinie we współpracy z Zespołem Szkół w Krośnie zaprasza do udziału w osiemnastej edycji Targów Edukacji i Pracy w Mosinie, które odbędą się 6 marca w godz. 13.30-16.30 w hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie, który jest partnerem wydarzenia. – W tym roku gościć będziemy ponad 30 wystawców, w tym szkoły ponadpodstawowe (zespoły szkół i licea z Poznania, Mosiny, Kościana, Lubonia, Puszczykowa, Grzybna), przedstawicieli rynku pracy, pracodawców oraz organizacji działających na terenie gminy w sektorze związanym z edukacją i pracą, czy z nami współpracujących – informują organizatorzy.

Podczas Targów uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z ternu gminy Mosina, ich rodzice/opiekunowie, a także osoby poszukujące pracy będą mogły uzyskać kompleksowe informacje na temat możliwości wyboru kierunku kształcenia/zawodu poprzez możliwość indywidualnych rozmów z wystawcami czy konsultacji z doradcami zawodowymi. Wśród wystawców będą także przedstawiciele firm/instytucji oferujący praktyki zawodowe, staże czy oferty pracy.

– Uczniowie podczas „Pogadanek o zawodach” zostaną zapoznani przez naszych gości z pracą m.in. dietetyka, kosmetyczki, trenera personalnego, fotografa, managera eventów czy terapeuty zajęciowego/opiekuna medycznego, którzy opowiedzą, jak wygląda praca w tych zawodach na co dzień.
Dla odwiedzających targi, przed halą OSIR będą trzy jednostki straży pożarnej, które będą prezentowały pracę służb mundurowych, sprzęt oraz wozy strażackie. Na uczestników Targów czekają także liczne pokazy na scenie oraz konkurs z nagrodami – zapewniają organizatorzy. Więcej informacji na stronie wydarzenia.

plakat

Opublikowano: 1 marca 2024