MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Tarnovia gotowa do sezonu

kolarze tarnovii

Reprezentanci Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne nie mogą się już doczekać pierwszych, poważniejszych startów. Zimą w ekipie z powiatu poznańskiego doszło do sporych przetasowań kadrowych.

Młodzieżowcy z Tarnowa Podgórnego okres przygotowawczy zakończyli podczas trzytygodniowego zgrupowania w hiszpańskim Calpe. – Pogoda dopisała, więc wszystkie plany treningowe udało nam się w stu procentach zrealizować. W trakcie obozu zawodnicy na rowerze spędzali po kilka godzin dziennie. Było sporo zajęć specjalistycznych, ale też pracowaliśmy na wytrzymałością. Jesteśmy optymalnie przygotowani do sezonu i teraz chcemy potwierdzić wysoką formę na torze i szosie. Plany startowe, z powodu pandemii, weryfikujemy jednak na bieżąco – mówi trener Piotr Broński, który w hiszpańskim Calpe miał do dyspozycji dziewięciu zawodników.

Nie brakowało wśród nich nowych twarzy, bo w okresie zimowym w klubie z Tarnowa Podgórnego doszło do sporych zmian. Jedni zawodnicy odchodzili, inni przychodzili. Odeszli ci, którzy do tej pory byli wizytówką klubu, czyli Julita Jagodzińska oraz Filip Prokopyszyn. Ta pierwsza postanowiła zakończyć karierę, a drugi przeniósł się do klubu Mazowsze Serce Polski Cycling Team. Barw Tarnovii nie będzie już także reprezentował Jan Modzelewski. – W ich miejsce pozyskaliśmy nowych zawodników. Jestem przekonany, że każdy z nich wniesie do zespołu dodatkową jakość – uważa szkoleniowiec najlepszego klubu kolarskiego w Polsce.

Pierwszym zimowym transferem do prowadzonej przez niego ekipy był Miłosz Ośko, do tej pory startujący w barwach WKK Warszawa. – To ubiegłoroczny wicemistrz Polski ze startu wspólnego juniorów, który powinien być naszym poważnym wzmocnieniem w wyścigach szosowych – zapewniają w klubie. – Bardzo się cieszę, że trafiłem do klubu z Tarnowa Podgórnego. Wiem, że dzięki zapewnionym warunkom, będę miał możliwość dalszego rozwoju i udanie rozpocznę zmagania w nowej kategorii wiekowej – twierdzi sam kolarz.

kolarze tarnoviiKolarze Tarnovii na zgrupowaniu w hiszpańskim Calpe (fot. Tarnovia Facebook)

Kolejną nową twarzą w zespole prowadzonym przez trenera Piotra Brońskiego jest wychowanek Copernicusa Toruń, Radosław Frątczak. – To jeden z najbardziej utytułowanych juniorów minionego sezonu. Bardzo wszechstronny zawodnik, ścigający się bardzo dobrze zarówno na torze jak i szosie. Mistrz Polski w omnium i madisonie. Na tegorocznych mistrzostwach kraju w kategorii junior zajął czwarte miejsce w wyścigu ze startu wspólnego, a na ósmym miejscu zakończył ściganie w jeździe indywidualnej na czas – chwali swojego nowego kolarza klubowa strona.

Do Tarnovii zimą dołączył także Konrad Trzęsowski, wychowanek klubu KTK Kalisz. On również z powodzeniem łączy starty na szosie i torze. Jest m.in. ubiegłorocznym srebrnym medalistą mistrzostw Polski juniorów w madisonie. Specjalistą od finiszów ma być natomiast Bartłomiej Proć, dotychczas ścigający się w Mostostalu Puławy. – To doświadczony zawodnik. W minionym sezonie niejednokrotnie kończył wyścigi rangi UCI w czołowej dziesiątce – charakteryzują zawodnika w klubie z powiatu poznańskiego.

Na tym ofensywa transferowa się jednak nie zakończyła i tuż przed rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu ogłoszono kolejne dwa transfery. I to bardzo ciekawe, bo od tego roku klub z Tarnowa Podgórnego będą także reprezentować Adam Kuś oraz Jakub Musialik. Ten pierwszy to ubiegłoroczny górski mistrz Polski. – Adam trafił do nas trochę w połączeniu hybrydowym, ponieważ będzie on jednocześnie stażystą w belgijskim ekipie Asfra Racing Team. W barwach Tarnovii ścigać się będzie w takich wyścigach jak mistrzostwa Polski, Małopolski Wyścig Górski, czy też Karpacki Wyścig Kurierów – informuje klub z Tarnowa Podgórnego.

Sam zainteresowany jest bardzo zadowolony z takiego obrotu sprawy. – Myślę, że taka współpraca będzie obustronnie korzystna – stwierdził zawodnik, który powinien być poważnym wzmocnieniem Tarnovii. Bardzo ciekawym kolarzem jest również wspomniany już Jakub Musialik, który w ubiegłym roku został mistrzem Polski juniorów w jeździe indywidualnej na czas. Dodajmy, że zdecydowana większość z wymienionych, nowych zawodników Tarnovii była na zgrupowania w hiszpańskim Calpe.

O formę, w okresie zimowym dbali również zawodnicy specjalizujący się w rywalizacji na torze. Aleksandra Tołomanow cały luty spędziła na zgrupowaniu na Rodos, a Łukasz Kowal trenował na hiszpańskiej wyspie Fuerteventura. Kolarzy z Tarnowa Podgórnego nie mogło również zabraknąć na konsultacji szkoleniowej w Pruszkowie. Na zgrupowaniu w Przesiece byli też orlicy oraz juniorzy Tarnovii. Akumulatory zostały zatem odpowiednio naładowane. Teraz formę zbudowaną podczas treningów trzeba będzie przełożyć na wyniki.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 1 kwietnia 2021