Tarnovia i Unia w formie

Mecz IV ligi piłki nożnej, Unia Swarzędz

Piłkarze Pogoni Nowe Skalmierzyce nie będą mile wspominać swoich potyczek z drużynami z powiatu poznańskiego. Przed tygodniem niedawny lider IV ligi przegrał bowiem mecz w Swarzędzu, a ten weekend poległ u siebie w konfrontacji z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Bohaterem sobotniego spotkania był Bartłomiej Graczyk, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i zapewnił swojej drużynie komplet punktów. Po tej cennej, wyjazdowej wygranej Tarnovia awansowała na czwarte miejsce w tabeli.

Tuż za nią jest wspomniana Unia, która w tej kolejce także zanotowała świetny wynik, wygrywając 3:1 w Lesznie. Ten wynik jest tym cenniejszy, ponieważ Polonia przystępowała do tego meczu z pozycji wicelidera. Gospodarze byli faworytem tego spotkania i już po 5 minutach prowadzili 1:0. Taki też wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron Krystian Pawlak szybko doprowadził do remisu i Unia zwietrzyła swoją szansę.

Prawdziwym popisem piłkarzy “Dumy Swarzędza” były ostatnie minuty spotkania, kiedy to w trzy minuty Filip Soboń oraz Jan Paczyński zadali rywalom dwa nokautujące ciosy. W tej serii spotkań przegrała za to Kotwica. Zespół z Kórnika uległ na własnym boisku 0:2 Obrze Kościan. Katem gospodarzy okazał się Tomasz Marcinkowski, który dwukrotnie pokonał bramkarza Kotwicy. Po tej porażce Kotwica zajmuje ósme miejsce w tabeli.

Będzie można ja poprawić już za tydzień, kiedy to odbędzie się 14. kolejka grupy wielkopolskiej IV ligi. Jej szlagierem na pewno będzie starcie w Tarnowie Podgórnym, gdzie Tarnovia zmierzy się z Polonią Leszno. To spotkanie zaplanowano na sobotę, na godz. 14.00. Tego samego dnia, o tej samej porze Unia zagra w Swarzędzu z TPS Winogrady, a Kotwica wybiegnie na boisko w Opatówku.

Piłkarze Unii wygrali w Lesznie i są na piątym miejscu w tabeli (fot. Jan Piechota – Unia Swarzędz)

Komplet wyników i aktualna tabela na stronie 90minut.pl

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Tarnovia Tarnowo Podgórne 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Bartłomiej Graczyk (24), 0:2 Tomasz Graczyk (77).

Stainer Polonia Leszno – Unia Swarzędz 1:3 (1:0)
Bramki: 1:0 Michał Płocharczyk (5), 1:1 Krystian Pawlak (52), 1:2 Filip Soboń (85), 1:3 Jan Paczyński (88),

Kotwica Kórnik – Obra 1912 Kościan 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Tomasz Marcinkowski (15), 0:2 Tomasz Marcinkowski (68).

Opublikowano: 20 października 2019