Tarnovia już w fazie play-off

grafika

Koszykarze II-ligowej Tarnovii Tarnowo Podgórne wygrali 84:82 derbowe spotkanie w Gnieźnie z tamtejszym MKK i dzięki temu, już na tym etapie rozgrywek, zapewnili sobie awans do fazy play-off. Był to też czwarty mecz z rzędu zespołu z powiatu poznańskiego, który zakończył się różnicą pięciu lub mniej punktów. Trzy z nich Tarnovia rozstrzygnęła na swoją korzyść. Mecz w Gnieźnie, jak już sam wynik na to wskazuje, był świetnym i trzymającym w napięciu do ostatnich sekund widowiskiem.

Kluczowe punkty w tym spotkaniu zdobył, na 14 sekund przed końcową syreną, Seweryn Sroczyński. To był zresztą kapitalny występ tego zawodnika, bo w sumie zdobył on 25 punktów, a do tego zapisał na swoim koncie, 13 zbiórek i 4 asysty. – Na brawa zasłużyła jednak cała drużyna, która po obu stronach pakietu, przez całe 40 minut, wykonała świetną pracę – podkreślił po spotkaniu trener Rafał Urbaniak na klubowej stronie. – Po pierwszej połowie odczuwaliśmy mały niedosyt, ponieważ nasza przewaga mogła być wyższa. Później rywale nas dogonić, ale w decydujących momentach zachowaliśmy zimną krew. I za to zawodnikom należą się brawa – dodał.

Dla Tarnovii było 14zwycięstwo w sezonie. Bardzo cenne, ponieważ dało drużynie z Tarnowa Podgórnego awans do czołowej ósemki II-ligowych rozgrywek. Jedynym znakiem zapytania jest to, z którego miejsca podopieczni trenera Rafała Urbaniaka przystąpią do fazy play-off, i kto będzie ich rywalem. W grę wchodzą zespoły z Inowrocławia, Międzychodu i właśnie Gniezna. – Co może być naszym atutem w decydującej części rozgrywek? Zespołowość i agresywna postawa w defensywie. Poza tym na każdej pozycji mamy zawodników, którzy potrafią “pociągnąć” grę. Kilku kolejnych wraca też na parkiet po kontuzjach – stwierdził szkoleniowiec.

Kolejny mecz, Tarnovia rozegra w środę, 23 marca o godz. 19.30 w Poznaniu z prowadzącym w tabeli Enea Basket. Fazę zasadniczą koszykarze z powiatu poznańskiego zakończą meczem u siebie z Ogniwem Szczecin, które zaplanowano na 28 marca, o godz. 18.00. – Wiemy też już, że mecz pierwszej rundy play-off w roli gospodarza zagramy 30 marca. Szykujcie się na wielkie emocje i wielkie granie! – poinformował klub z Tarnowa Podgórnego.

MKK Gniezno – Tarnovia Tarnowo Podgórne 82:84
Tarnovia: Sroczyński 25, Danderfer 21, Mowlik 11, Antczak 9, Pawełczyk 7, Krawiec 7, Pawlak 4, Poznański 0, Dolata 0.

grafika

Opublikowano: 14 marca 2022