Tarnovia przegrała z liderem

zawodnik Tarnovii siedzący na boisku

Nie było niespodzianki w środowym meczu II ligi koszykarzy we Wrocławiu. Prowadzący w tabeli, miejscowy Śląsk wygrał bowiem 85:69 z walczącą o miejsce w czołowej ósemce po rundzie zasadniczej Tarnovią Tarnowo Podgórne. Jeszcze w przerwie spotkania na taką niespodziankę można było jednak liczyć. – Po udanej pierwszej połowie prowadziliśmy trzema punktami, prezentując dobry basket po obu stronach parkietu. Na początku trzeciej kwarty, w dwie minuty odgwizdano nam jednak cztery faule, co pozwoliło gospodarzom często stawać na linii rzutów osobistych, a nam ograniczyło możliwości w obronie – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego.

W efekcie, skutecznie grający Śląsk wyszedł na prowadzenie i już nie pozwolił gościom na odrobienie strat. – W ostatniej części zacięliśmy się w ataku i lider w ostatnich minutach kontrolował mecz. O końcowym wyniku w dużej mierze zadecydowała przegrana przez nas zbiórka (43 do 22). Dla Śląska aż 56 punktów zdobyło trio Malesa, Zagórki, Tomczak, które na co dzień gra w I lidze, w barwach ekipy z Nysy Kłodzkiej – relacjonuje strona Tarnovii. Po tej porażce koszykarze z powiatu poznańskiego zajmują dziewiąte miejsce w tabeli. Kolejny mecz ekipa z Tarnowa Podgórnego rozegra w sobotę, we własnej hali o godz. 16.00, z AZS Basket Nysa.

Exact Systems Śląsk II Wrocław – Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 85:69 (22:20, 14:19, 30:21, 19:9)
Tarnovia: Mowlik 16 (3), Pawełczyk 14 (2), S. Sroczyński 13, Taisner 10 (2), Danderfer 5 (1), Antczak 5, Gubernat 2, Stefanowicz 2, M. Sroczyński 2, Janowski 0, Burdacki 0, Pawlak 0.

We Wrocławiu, po raz pierwszy w tym sezonie w składzie Tarnovii, znalazł się Piotr Janowski (Fot. Tarnovia Facebook)

Opublikowano: 20 lutego 2020