Teatr Muzyczny zagra w powiecie (30.03.2021)

eska logo

Koncerty na terenie powiatu poznańskiego będzie organizował Teatr Muzyczny. Jest to efekt zeszłorocznej deklaracji o wsparciu instytucji i następstwo zeszłorocznych działań teatru z poznańskimi urzędnikami.

Pod koniec grudnia odbył się spektakl skierowany do pracowników ochrony zdrowia. Transmisję w sieci obejrzało prawie 400 tysięcy osób. W tym roku koncerty mają odbywać się w całym powiecie.

– Teatr Muzyczny oprócz koncertów w miejscu gdzie będzie budowana nowa siedziba, zaproponował nam cykl koncertów dla gmin położonych wzdłuż Warty i także dla dziesięciu mniejszych miejscowości na terenie powiatu poznańskiego – mówi wicestarosta, Tomasz Łubiński.

Jak dokładnie będą wyglądać te koncerty zależne jest od pandemii. Dzięki nawiązaniu współpracy między powiatem poznańskim a Teatrem Muzycznym, instytucja otrzyma w tym oraz przyszłym roku po pół miliona zł, a w 2023 milion zł na bieżące działania.

Radio Eska

Opublikowano: 30 marca 2021