Tenis na wózkach w Sobocie

turniej na wózkach w sobocie

Na kortach Centrum Tenisowego Sobota odbył się VI integracyjny turniej tenisowy na wózkach pod nazwą „Powiat Poznański 2021”. Zawody przeznaczone były dla osób z niepełnosprawnościami. Zwycięzcą turnieju został Krzysztof Kowalewski, mieszkaniec Murowanej Gośliny reprezentujący Klub Sportowy Warta Poznań. – W sumie do rywalizacji przystąpiło szesnastu zawodników reprezentujących pięć klubów. Po dwudniowej rywalizacji do półfinałów dotarli najwyżej rozstawieni zawodnicy: Jerzy Kulik i Stefan Dobaczewski z Płocka oraz Andrzej Stróżyński z Wrocławia i wspomniany Krzysztof Kowalewski – relacjonuje Piotr Gąsiorek, organizator turnieju.

– Mecze półfinałowe były ozdobą turnieju. W pierwszym z nich faworyt Jerzy Kulik wygrał po pasjonującym spotkaniu ze Stefanem Dobaczewskim 6:4, 6:3. W drugim pojedynku Krzysztof Kowalewski pokonał Andrzeja Stróżyńskiego po długiej walce tylko w pierwszym secie 6:4, 6:0. Meczu finałowego nie rozegrano, ponieważ z powodu kontuzji Jerzy Kulik oddał to spotkanie walkowerem. W turnieju pocieszenia zawodników, którzy przegrali w pierwszym swoim meczu, najlepszym okazał się Paweł Miętrkiewicz reprezentujący KT Żary, wygrywając w finale z Mariuszem Jakubowskim z Płocka 6:2, 6:1 – dodaje. Turniej wsparł powiat poznański.

Opublikowano: 27 września 2021