MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Tenis stołowy w Plewiskach

Turnieju Tenisa Stołowego

W DK Remiza w Plewiskach młodzież i dorośli mieszkańcy gminy Komorniki rywalizowali w II Amatorskim Turnieju Tenisa Stołowego, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Tenisa Stołowego w Plewiskach. Impreza rozpoczęła się od rywalizacji młodych tenisistek i tenisistów stołowych w kategorii do 15 lat. Nie brakowało emocji, zaciętych pojedynków oraz wymian, jakich nie powstydziliby się doświadczeni zawodnicy. Triumfowała Julia Stawicka, która w finale pokonała Tomasza Kupsia. Trzecie miejsce zajął Adam Sutherland.

Po zmaganiach młodzieży do gry przystąpili seniorzy. W dwóch kategoriach – „kobiety open” oraz „mężczyźni open” rywalizowało blisko 30 zawodniczek i zawodników. W kategorii pań na najwyższym stopniu podium stanęła Kornela Kireńczuk (Chomęcice), która w finale pokonała Joannę Wicijowską (Komorniki). Trzecie miejsce wywalczyła Katarzyna Schmidt z Rosnówka. Główną nagrodą w rywalizacji kobiet był samochód osobowy Toyota bZ4X, udostępniony przez partnera turnieju na weekend.

W turnieju panów równych sobie nie miał Paweł Jastrząb z Wir, pokonując w finale ubiegłorocznego triumfatora turnieju – Jacka Waskowskiego z Komornik. Trzecie miejsce zajął Mateusz Kobyłko z Wir. Atrakcją był quiz ze znajomości wiedzy o tenisie stołowym, przeprowadzony wśród uczestników turnieju. Nagrodą w nim był wyjątkowy album wydany z okazji 90-lecia istnienia Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Oprócz pamiątkowych statuetek i dyplomów każdy z uczestników turnieju otrzymał nagrody przekazane m.in. przez powiat poznański.

Autor: Daniel Pajączkowski
Zdjęcia: Stowarzyszenie Tenisa Stołowego w Plewiskach

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 10 czerwca 2024