Turniej ITF J3 w Sobocie

Uczestnicy turnieju tenisowego w Sobocie

Na kortach Centrum Tenisowego Sobota odbył się Międzynarodowy Turniej Tenisowy do lat 18: ITF Powiat Poznański Open J3 Sobota. W turnieju zagrało ponad 100 zawodników, reprezentujących takie kraje jak Fidżi, Tajlandia, USA czy też Argentyna.

Najlepiej z Polek zaprezentowała się zawodniczka z powiatu poznańskiego – Zuzanna Kubacha, reprezentująca na co dzień Akademię Tenisową Angeliki Kerber z Puszczykowa. Wśrod Polaków warto odnotować dobry występ Mateusza Kułakowskiego (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters). Oboje stanęli na najniższym stopniu podium w grach singlowych w swoich kategoriach wiekowych.

W finale singla juniorek zwyciężyła Amerykanka Krystal Blanch, która pokonała Niemkę Sonję Zhyienbayev. W finale singla mężczyzn zwyciężył przez walkower Argentyńczyk Francisco Geschwind. Jego rywal, Rosjanin Anton Arzhankin z powodu kontuzji nie przystąpił do meczu.
Centrum Tenisowe w Sobocie, w gminie Rokietnica to największy w Wielkopolsce ośrodek sportowo-rekreacyjny, gdzie miłośnicy tenisa i squash’a mogą grać na prawie 30 kortach.

PEŁNA LISTA WYNIKÓW

Redaktor: Maciej Pawlik