To był dobry rok dla LKTS

kadra LKTS Luboń

Luboński Klub Tenisa Stołowego podsumował 2020 rok. – Był on bardzo udany. Nasi zawodnicy zdobyli w nim aż siedem tytułów mistrzów Wielkopolski. Zespół kobiet, oparty głównie na swoich wychowankach, od trzech lat z powodzeniem startuje w rozgrywkach I ligi. Drugi zespół, złożony z zawodniczek szkół podstawowych i średnich, rywalizuje w II lidze, a nasza drużyna męska, oparta niemal wyłącznie na młodzieży, w IIII lidze. Wielkim sukcesem było wygranie klubowej punktacji w mistrzostwach Polski powiatów LZS w Brzegu Dolnym – czytamy na klubowej stronie.

To jednak nie wszystkie sukcesy reprezentantów LKTS Luveny w minionym roku. – Nasz zespół wygrał także prestiżowy Drużynowy Puchar Polski Kobiet, a 17-letnia Zuzanna Sułek została powołana do kadry narodowej juniorek. Aż jedenastu zawodników jest w kadrze wojewódzkiej. W naszych zajęciach biorą też udział osoby niepełnosprawne. Michał Deigsler został brązowym medalistą mistrzostw Europy i mistrzem Polski, a Grzegorz Nowak sięgnął po tytuł wicemistrza Polski osób niesłyszących – wylicza klubowa strona.

Klub stawia jednak przede wszystkim na szkolenie dzieci i młodzieży. – Treningi prowadzone są przez pięciu trenerów i odbywają się codziennie. Najlepsi trenują dodatkowo rano, od godziny 6.00 do 8.00. Dzięki dobrej współpracy ze szkołami Lubonia staramy się systematycznie docierać do coraz większej grupy dzieci umożliwiając w ten sposób możliwość bezpiecznego, aktywnego spędzania wolnego czasu. Równocześnie najbardziej utalentowanym zawodnikom umożliwiamy profesjonalny rozwój sportowy – zapewniają w lubońskim klubie.

LKTS, od kilku już lat, jest zdecydowanie najsilniejszym klubem w Wielkopolsce i czołowym w Polsce. Zawodnicy, oprócz codziennych zajęć, w okresie ferii uczestniczą w specjalistycznych zgrupowaniach szkoleniowych. Ze względu na wyjątkową specyfikę dyscypliny zawody indywidualne i drużynowe trwają nieprzerwanie od września do czerwca. W minionym roku w hali LOSiR zorganizowano też wiele znaczących imprez, w tym także ogólnopolskich.

Na koniec warto też dodać, że wraz z końcem roku 2020 zmienił się prezes klubu z Lubonia. Z tej funkcji zrezygnował bowiem Mariusz Pyśk, pozostając jednocześnie członkiem Zarządu. Jego miejsce zajął Tadeusz Nowak, który wcześniej przez wiele lat był trenerem i działaczem Stelli Gniezno. Tadeusz Nowak na co dzień jest także prezesem Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego, członkiem Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego, członkiem Prezydium Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS oraz trenerem koordynatorem kadry Wielkopolski.

kadra LKTS Lubońfot. LKTS Facebook

Opublikowano: 18 stycznia 2021