MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< gru 2021 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Trenowali z mistrzem

judo zajęcia z mistrzem

W Lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji obyła się kolejna edycja organizowanej przez poznańską Akademię Judo cyklicznej imprezy pod nazwą Brother Olympic Camp Gwiazdy Igrzysk. – Tym razem odwiedził nas znakomity niemiecki judoka Ole Bischop. To mistrz olimpijski z Pekinu, oraz srebrny medalista igrzysk w Londynie. Na macie w Luboniu pokazał wiele nowości: ćwiczeń ogólnorozwojowych i rozgrzewek. Na każdym z treningów prezentował także całą gamę technik, które sam wykorzystywał i
uważał za pomocne w walce z przeciwnikiem – informuje Akademia.

– Ole Bischop, co było dodatkową atrakcją, zapraszał też młodych adeptów judo na środek maty, gdzie dokładnie i precyzyjnie pokazywał każdy element techniki walki, a na koniec składał je w jedną, spójną całość, zrozumiałą dla każdego zawodnika. Nic też dziwnego, że mistrz szybko zyskał sobie sympatię uczestników campu. Tym bardziej, że zajęcia były prowadzone w znakomitej i pełnej energii atmosferze – zapewniają organizatorzy czterodniowej imprezy, w której wzięło udział ponad 600 zawodników i trenerów z 55 klubów z Polski oraz zagranicy.

– Odwiedziły nas delegacje ze Słowacji, Szwajcarii i Ukrainy. Każdy trening był podzielony na część techniczną oraz randori. W sumie przeprowadzono dziesięć pełnowartościowych i bardzo interesujących zajęć. Wszyscy uczestnicy campu wykonali ciężką pracę ucząc się od samego mistrza olimpijskiego – informuje poznański klub, który zdradził też, że kolejny Brother Olympic Camp odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia przyszłego roku. Jego gwiazdą będzie Czech Lukas Krpalek, dwukrotny mistrz olimpijski z Rio de Raneiro i z Tokio. Będzie zatem okazja, aby poznać kolejnego znakomitego judokę.

Zdjęcia: Akademia Judo Poznań

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 16 listopada 2021