Trudny start w fazie play-off

grafika koszykarska

Z tarczą wróciły koszykarki Lidera Swarzędz z pierwszego meczu pierwszej rundy fazy play-off w Bochni, z tamtejszym Contimax MOSiR. – Niestety, terminarz nie sprzyjał tej konfrontacji. PZKosz mocno skomplikował terminarz i nawarstwił zawody. W ten sam weekend nasze juniorki rozgrywały ćwierćfinał mistrzostw Polski w Siechnicach i zaraz po tym turniej trener Tomasz Eichert z dwoma juniorkami Antosią Maj i Mariką Mierzejewską musieli jechać do Bochni. Reszta drużyny pierwszy raz w historii leciała samolotem z Poznania do Krakowa – opowiada Marcin Madanowski, prezes klubu.

Swarzędzanki zagrały dobrą pierwszą połowę, w której gra była wyrównana, a prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. – Nasze koszykarki przespały jednak start trzeciej kwarty, którą rywalki zaczęły od 15:0. Dziewczyny, tak jak przez cały sezon, nie zwiesiły głów i sukcesywnie odrabiały straty. Niestety, udało się zejść tylko do 8 punktów. Ostatecznie to gospodynie cieszyły się ze zwycięstwa 68:57 – dodaje. Drugi mecz tych drużyn odbędzie się w piątek, 29 marca o godz. 16.00 w hali SCSiR.

Contimax MOSiR Bochnia – Lider Swarzędz 68:57
Lider: Wojdalska 18, Ratajczak 12, Maj 11, Urbaniak 7, Rogulska 6, Bartczak 3, Mierzejewska, Littwin, Siwińska, Szuba.

Wspomniane juniorki do lat 17 grały turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski w Siechnicach. Liderki okazały się bezkonkurencyjne, pewnie wygrywając trzy spotkania. W pierwszym dniu rywalizacji pokonały 105:52 KSW Spartakus Jelenia Góra, a MVP meczu została Katarzyna Kosińska, która zaliczyła imponujące double-double – 16 pkt i 16 zbiórek. W sobotę, w meczu o pierwsze miejsce swarzędzanki pokonały gospodynie z KS Basket Siechnice 77:63. Tym razem najlepszą zawodniczką spotkania została kapitan zespołu Antosia Maj. Ostatniego dnia koszykarki z powiatu poznańskiego pewnie pokonały KKS Agapit Olsztyn 85:49 i z pierwszego miejsca wywalczyły awans do półfinałów MP. MVP meczu tego wybrano Lenę Olejnik, a najlepszą koszykarką całego turnieju została Kasia Kosińska.

Opublikowano: 26 marca 2024