Trwa dobra passa Unii

mecz piłkarzy unii swarzedz

Dobra seria podopiecznych trenera Tomasza Bekasa wciąż trwa. W miniony weekend piłkarze III-ligowej Unii Swarzędz odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu, pokonując u siebie Sokoła Kleczew 3:1. – Gospodarze od początku przeważali, a co za tym idzie częściej niepokoili defensywę rywala – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego. Jeszcze jednak na kilka minut przed końcowym gwizdkiem sędziego był remis 1:1.

– W 84. minucie konsekwencja w ofensywnych działaniach gospodarzy przyniosła efekty. Bramkarz Sokoła, Sebastian Lorek sfaulował we własnym polu karnym Dominika Chromińskiego i sędzia wskazał na wapno. Do piłki na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i zamienił stały fragment gry na bramkę. Popularny „Chromek” w doliczonym czasie gry ustalił też rezultat spotkania – relacjonuje strona Unii.

Po tej wygranej niebiesko-biali zajmują dziewiąte miejsce w tabeli. Za tydzień nasz jedynak na III-ligowych boiskach rozegra ostatnie domowe spotkanie w tym roku. Do Swarzędza przyjedzie Cartusia Kartuzy. Mecz zaplanowano na sobotę, na godzinę 13.00. Aktualna tabela, terminarz i wyniki na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Sokół Kleczew 3:1 (1:0)
Bramki: Kamil Dałek (27), Dominik Chromiński (85, 90) – Krystian Pawlak (65).

Grała również piłkarska IV liga. W grupie wielkopolskiej, w 15 kolejce miały się odbyć dwa spotkania derbowe. Starcie Kotwicy Kórnik z Tarnovią Tarnowo Podgórne zostało jednak przełożone na inny termin z powodu złego stanu boiska. Grano natomiast w Stęszewie, gdzie Lipno podejmowało Huragan Pobiedziska. Hit tej serii spotkań nie zawiódł, a jego losy rozstrzygnęły się w samej końcówce, kiedy to Mateusz Molewski trafił do siatki gości i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 2:1.

Po tej wygranej Lipno wyprzedziło sobotnich rywali w tabeli i zajmuje obecnie trzecie miejsce. Podopieczni trenera Arkadiusza Kaliszana mają jednak tyle samo punktów co prowadząca Nielba Wągrowiec i Polonia Leszno. Trzeba jednak dodać, że piłkarze ze Stęszewa rozegrali o jedno spotkanie mniej. Podobnie jak zajmująca piątą lokatę Kotwica. Huragan jest czwarty. Obie te drużyny tracą do prowadzącej trójki zaledwie dwa oczka. W czubie panuje więc niesamowity ścisk. Tabela i wyniki na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Lipno Stęszew – Huragan Pobiedziska 2:1 (1:1)
Bramki: Adam Borkowski (12), Mateusz Molewski (90) – Maciej Jakubek (36).

Kotwica Kórnik – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne spotkanie, odwołane z powodu złego stanu murawy

mecz piłkarzy unii swarzedzUnia Swarzędz wygrała trzeci mecz z rzędu (fot. Jan Piechota)

Opublikowano: 5 listopada 2023