Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Kwi 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Edukacja

Systematyczność podstawą

Aż 74 uczniów ze szkół prowadzonych przez powiat poznański otrzymało stypendia Rady Powiatu w Poznaniu. Najlepsza w tym gronie okazała się Renata Kowalew z Zespołu Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie, która w minionym roku szkolnym uzyskała średnią ocen 5,69.

Co trzeba zrobić, aby „wykręcić” taki wynik?
Trzeba się systematycznie uczyć, z dnia na dzień. I być dobrze przygotowanym na każdą lekcję, nie mówiąc już o sprawdzianach czy kartkówkach.

Dużo czasu poświęcasz na naukę?
Właśnie, że nie. Nauka przychodzi mi łatwo. Nie muszę ślęczeć godzinami nad książkami i wkuwać.

Jakie przedmioty są Ci najbliższe?
Matematyka i geografia. Obecnie uczęszczam do czwartej klasy o profilu technik logistyk. W tym kierunku chciałabym się zresztą kształcić dalej. Mam zamiar dobrze przygotować się do matury, zdać ją, a następnie kontynuować naukę na studiach.

Od pani dyrektor Waszej szkoły, Beaty Stramy wiem, że jesteś osobą, która nie tylko koncentruje się na nauce. Co zatem jeszcze robisz?
Trochę tego jest, bo tańczę w zespole ludowym, lubię strzelectwo sportowe, a ostatnio zrobiłam też kurs operatora wózka widłowego.

Można więc powiedzieć, że zainteresowania masz mocne rozstrzelone…
Kurs zrobiłam, ponieważ był darmowy i chciałam wykorzystać okazję. W końcu nie wiadomo, co w życiu może się przydać. Taniec natomiast to moja wielka pasja. Realizuję się w Zespole Folklorystycznym „Goślinianie”. Próby mamy raz w tygodniu, do tego dochodzą jeszcze występy.

A strzelanie?
W szkole w Bolechowie są klasy mundurowe i jest też klub strzelecki. Chętnie tam zaglądam i uczestniczę w zajęciach. Mamy zresztą niezłe osiągnięcia, ponieważ w ubiegłym roku na zawodach strzeleckich „Srebrne muszkiety” drużynowo zajęliśmy trzecie miejsce. Treningi nie idą zatem na marne.

Rozmawiał Tomasz Sikorski

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 3 listopada 2018


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum