Trzecia edycja PPO za rok

Planowana w ostatnim tygodniu lipca 2016 roku, trzecia edycja turnieju ITF Pro Cirquit – Powiat Poznański Open w Sobocie w gminie Rokietnica nie dojdzie do skutku. – Nieubłagany okazał się tenisowy kalendarz międzynarodowej federacji oraz przesunięcia spowodowane turniejem olimpijskim – wyjaśnia dyrektor PPO.

Tenisowy kalendarz międzynarodowej federacji, ustalany był w tym roku pod kątem igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, które rozpoczynają się 5 sierpnia. Wiele zawodniczek, które chciały przyjechać do Wielkopolski wybierze się do Brazylii, by reprezentować swoje kraje. Dlatego, jak wyjaśnia dyrektor PPO Karol Przygodzki, zapadła decyzja by turnieju w tym roku nie organizować.

– Nie udało się zachować stałego terminu imprezy, którą planowaliśmy jak zwykle w ostatnim tygodniu lipca. Niestety, federacja uznała, że ze względu na dłuższą tradycję kobiecy turniej ITF o tej samej puli nagród 75 tysięcy dolarów rozgrywany w Pradze ma pierwszeństwo. Przesunięcia naszego turnieju na tydzień między 18 a 24 lipca nie braliśmy pod uwagę, aby bezsensownie nie rywalizować z męskim challengerem ATP – Poznań Open na kortach w Lasku Golęcińskim. Oczywiście, możliwe byłoby zagranie od 25 lipca w Sobocie turnieju ITF pań o niższej puli nagród, ale nie po to budowaliśmy jakość PPO przez dwa lata, aby teraz obniżać jego rangę. Lepiej przygotujmy się odpowiednio i z wyprzedzeniem na turniej w roku 2017 znowu w znakomitej obsadzie. W tym momencie na pewno jest nam nieco przykro, jednak rozsądek podpowiada właśnie takie rozwiązanie.

Turnieju PPO’2016 w Sobocie nie będzie, ale na kortach tego ośrodka innych ciekawych imprez tenisowych nie brakuje. Zachęcamy do zasięgnięcia bliższych informacji na internetowej stronie CT Sobota.

O imprezie w TVP Poznań: http://poznan.tvp.pl/23990055/11022016

Opublikowano: 12 lutego 2016