MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Maj 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Trzy zespoły Akademii

bilardziści z rokietnicy

Takiej sytuacji w historii Akademii Bilardowej Rokietnica jeszcze nie było! W sezonie 2021 ekipa z powiatu poznańskiego wystawiła trzy zespoły w rozgrywkach Polskiej Ligi Bilardowej. Pierwsza drużyna oczywiście startuje w najwyższej klasie rozgrywek w Polsce, czyli w Ekstraklasie Bilardowej, w której występuje dziewięć najlepszych drużyn z Polski, a wszystkie mecze są transmitowane na żywo w internecie i później pokazywane w telewizji na kanale SportKlub.

W I PLB występuje dziewięć drużyn, a w II PLB aż 41 zespołów podzielonych na siedem grup. – Nasze zespoły Akademia II i Akademia III są w grupie trzeciej II PLB. No, i już w pierwszej kolejce odbyły się derby Rokietnicy, w których nieznacznie lepszym okazał się drugi zespół Akademii. Wynik 4:2 pokazuje jednak, jak wysoko trzeci zespół postawił poprzeczkę. Warto tutaj wspomnieć, że w skład tej ekipy wchodzi tylko jeden doświadczony zawodnik, a pozostali, to juniorzy i wychowankowie Akademii – informuje klubowa strona

Świetnie zaprezentowały się zwłaszcza dziewczyny. – Milena Malicka i Julia Tarka, to wychowanki, a dodatkowo nasze szeregi zasiliła utytułowana Kinga Pietrzak, która w swoim dorobku ma tytuły mistrzyni Polski juniorek, medale mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej i wiele innych trofeów. Kinga przeprowadziła się w nasze rejony i od tego sezonu reprezentuje Akademię Bilardową Rokietnica. I już w pierwszym meczu pokazała, że będzie dużym wzmocnieniem drużyny zdobywając dwa cenne punkty – relacjonuje strona Akademii.

– Milena również wywalczyła dwa punkty, a Julia dorzuciła jeden. Świetnie pokazał się także Mikołaj Stęsik wygrywając oba swoje mecze i Łukasz Sikorski, który w swoim jedynym występie zaprezentował bilard z najwyższej półki. Kolejne mecze już w sobotę, a cały terminarz dostępny TUTAJ. Reasumując, we wszystkich rozgrywkach Polskiej Ligi Bilardowej gra aż 59 drużyn! Zakładając, że na każdą ekipę składa się minimum sześciu zawodników, to w Polskiej Lidze Bilardowej mamy grubo ponad 300 bilardzistów, z czego ponad 20 reprezentuje Rokietnicę – informuje strona.

bilardziści z rokietnicyfot. Akademia Facebook

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 12 marca 2021