MenuMenu główne
Powiat PoznańskiZapowiedzi

Tu wszystko gra OK!

grafika

28 stycznia, w całym kraju odbył się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mottem tegorocznej akcji było hasło „Tu wszystko gra OK!”. – Zapraszaliśmy wszystkich rodaków, Polaków, na całym świecie, by grali razem z nami. Tematem minionego finału były „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Problem był i jest ogromny a my chcemy się z nim uporać. Planujemy kupić sprzęt dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów dla dorosłych – mówił Jurek Owsiak ogłaszając cel zbliżającej się akcji.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podjęła decyzję o jego wyborze po konsultacji z Polskim Towarzystwem Pneumonologii Dziecięcej, które zwróciło uwagę na zdrowotne konsekwencje pandemii –  bardzo poważne zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Sytuację pogarsza, a tym samym zwiększa liczbę osób z chorobami układu oddechowego, zła jakość powietrza w Polsce. Dodatkowo Fundacja chce wspomóc pacjentów z mukowiscydozą. W Polsce żyje z tą chorobą około 1 800 osób.

 – Jako reprezentantka środowiska pulmonologów pracujących w naszym kraju mogę powiedzieć, że jesteśmy niezwykle wdzięczni Fundacji, że podjęła się tego tematu. Myślę, że problem chorób płuc jest nieco niedoceniany w Polsce. Współczesna medycyna nie może działać bez nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, do monitorowania chorób, ale także do wykonywania pewnych zabiegów wewnątrzoskrzelowych chociażby – stwierdziła prof. dr hab. n. med. Katarzyna Krenke, prezes Polskiego Towarzystwa Pneumologii Dziecięcej.

Od wielu lat finałom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszą akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia. Równocześnie w całej Polsce odbyła się największa w Polsce zbiórka publiczna. Około 120 tysięcy wolontariuszy w ponad 1600 sztabach zbierało pieniądze do tradycyjnych tekturowych puszek, a w internecie cały czas odbywają się setki internetowych zbiórek i aukcji na rzecz akcji. Pieniądze podczas finału zbierane były nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. 

W ciągu dotychczasowych edycji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń. Tak jak każdego roku, ta jedyna w swoim rodzaju Orkiestra, zagrała również w gminach powiatu poznańskiego.

 

BUK

Link do sztabu TUTAJ

plakat

 

 

CZERWONAK

Link do sztabu w Owińskach TUTAJ

plakat

plakat plakat plakat plakat plakat plakat plakat plakat

 

DOPIEWO

Link do sztabu w Dopiewie TUTAJ

plakat

plakat plakat plakat plakat

 

KLESZCZEWO

Klin do sztabu w Kleszczewie TUTAJ

plakat

 

KOMORNIKI

Link do sztabu w Komornikach TUTAJ

plakat

 

KOSTRZYN

Link do sztabu w Kostrzynie TUTAJ

plakat

 

KÓRNIK

Link do sztabu w Kórniku TUTAJ
Link do sztabu w Kamionkach TUTAJ

plakat

plakat

 

LUBOŃ

Link do sztabu w Luboniu TUTAJ

plakat

 

MOSINA

Link do sztabu w Mosinie TUTAJ

plakat

 

MUROWANA GOŚLINA

Link do sztabu w Murowanej Goślinie TUTAJ

plakat

 

POBIEDZISKA

Link do sztabu w Pobiedziskach TUTAJ

plakat

plakat

 

PUSZCZYKOWO

Link do sztabu w Puszczykowie TUTAJ

plakat

plakat

 

ROKIETNICA

Link do sztabu w Rokietnicy TUTAJ

plakat

STĘSZEW

Link do sztabu w Stęszewie TUTAJ

plakat

plakat

plakat plakat plakat

 

SUCHY LAS

Link do sztabu w Suchym Lesie TUTAJ

plakat

 

SWARZĘDZ

Link do sztabu w Swarzędzu TUTAJ

plakat

 

TARNOWO PODGÓRNE

Link do sztabu w Tarnowie Podgórnym TUTAJ

plakat

 

 

 

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 19 stycznia 2024