Tunel w Kobylnicy jeszcze w tym roku (29.11.2023)

eska logo

Ogromne korki paraliżują ruch do Poznania od strony Kobylnicy. Wiąże się to z remontem tunelu. Ten ma być oddany jeszcze w tym roku. W trakcie godzin szczytu dojazd do stolicy Wielkopolski był utrudniony przez korki oraz prowadzone prace remontowe. Pierwsi z nowego przejścia skorzystają piesi. – Tunel w Kobylnicy za chwilę będzie uruchomiony dla ruchu pieszego, zostanie zamknięte przejście po tzw. główce szyny. Nie będzie przechodzenia na powierzchni, ludzie przejdą pod ziemią, ponieważ uruchamiamy te część kolejową. Pociągi będą mogły na tej trasie osiągać nawet 180 km/h- mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.

Do końca roku z kolei będzie można jeździć tamtędy autem. Inwestycja pozwoli ominąć przejazd kolejowy, który regularnie spowolniał ruch. – Jest to nieprawdopodobnie ważna inwestycja dla całego układu drogowego powiatu poznańskiego, bo to jest taka mikro obwodnica. Część kolejowa będzie musiała zostać zakończona w tym roku, bo jest to rozliczenie unijne. Po tunelu na Grunwaldzkiej to dla mnie druga pod względem ważności inwestycja. – dodaje starosta. Koszt tunelu to około 50 milionów złotych, jednak te koszty mogą się jeszcze zmienić​.

Radio Eska

Opublikowano: 4 grudnia 2023