Twierdza Swarzędz padła

piłkarze unii swarzędz

Piłkarze Unii Swarzędz doznali pierwszej porażki na własnym boisku w tym roku. Sposób na pokonanie lidera grupy wielkopolskiej IV ligi znalazła Centra Ostrów, ogrywając faworyta 2:1. – Gospodarze przeważali od samego początku. Konstruowali liczne sytuacje, a gdy tylko tracili piłkę, to przechodzili do wysokiego pressingu. Niestety, zawodnicy z południa Wielkopolski ustawiali się na boisku na tyle umiejętnie, że rzadko Unici mieli okazję oddać strzał – czytamy w relacji z meczu na stronie Unii. A goście byli skuteczni i ostatecznie twierdza Swarzędz padła… Gola na wagę zwycięstwa rywale strzelili w samej końcówce, skutecznie wykonując rzut karny.

Po tej porażce sytuacja podopiecznych trenera Tomasza Bekasa w ligowej tabeli nieco się skomplikowała, bo Unia ma w tym momencie tylko punkt przewagi nad Nielbą. Warto jednak pamiętać, że zespół z Wągrowca ma o jedno spotkanie rozegrane więcej. Trzecia w tabeli, z 5-punktową stratą, jest Kotwica Kórnik, która w 32. kolejce rozbiła 5:2 na wyjeździe SKP Słupce. Co ciekawe, goście już po pierwszych pięciu minutach przegrywali 0:2, a za odrabianie strat wzięli się dopiero w ostatnich 25 minutach, strzelając w tym czasie aż pięć goli! Skuteczność godna pozazdroszczenia…

Ostre strzelanie urządzili sobie również piłkarze Huraganu Pobiedziska, którzy na własnym boisku pokonali 4:3 Wartę Międzychód i na ten moment zajmują, znakomitą jak na beniaminka rozgrywek, piątą lokatę. Dziewiąta jest Tarnovia Tarnowo Podgórne, która w tej serii spotkań wygrała 2:1 na wyjeździe z Olimpią Koło. W sumie, we wszystkich meczach 32. kolejki grupy wielkopolskiej IV ligi padło aż 49 bramek, co tylko pokazuje, że na boiskach niższych lig także sporo się dzieje. Następne mecze w sobotę, 28 maja. Komplet wyników, aktualna tabela oraz terminarz na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Unia Swarzędz – Centra Ostrów Wielkopolski 1:2 (0:0)
Bramki: Igor Jurga (52) – Michał Kucharski (71), Jakub Kłobusek (89, karny).

SKP Słupca – Kotwica Kórnik 2:5 (2:0)
Bramki: Igor Kuźniewski (4), Igor Sarnowski (5) – Filip Soroko (65), Gerard Pińczuk (69), Dawid Urbanek (83), Bartosz Zgarda (87), Dawid Urbanek (90).

Huragan Pobiedziska – Warta Międzychód 4:3 (3:1)
Bramki: Marcin Jędrzejczak (27), David Paku-Tshela (32), Paweł Piceluk (45), Paweł Piceluk (67) – Kacper Sworacki (25), Wojciech Klimko (65), Mateusz Wzięch (80).

Olimpia Koło – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:2 (1:1)
Bramki: Mateusz Czajka (20) – Michał Mikołajczak (40), Marcin Łażewski (73).

piłkarze unii swarzędzPiłkarze Unii Swarzędz przegrali pierwszy mecz na własnym boisku w tym roku (fot. Unia Swarzędz)

Opublikowano: 23 maja 2022