Tykająca bomba ekologiczna zniknie z Komornik

epoznan.pl, 14 października 2014

Na początku sierpnia w Komornikach na terenie gminy Kleszczewo doszło do rozszczelnienia jednej z beczek z niebezpieczną substancją przechowywanych w hali magazynowej. Okazało się, że substancja magazynowana w beczkach jest groźna dla ludzi i gmina nie ma pieniędzy, by „bombę ekologiczną” usunąć. Pieniądze właśnie się znalazły.

rada powiatu przeznaczyła 1,2 mln złotych na opróżnienie hal magazynowych z niebezpiecznych beczek. – Walczyłem o pieniądze z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ale okazało się, że dofinansowania od tej instytucji dostać nie możemy, bo beczki zalegają na prywatnym terenie. Konieczna byłaby zmiana regulaminu mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.

– Środki na przeprowadzenie akcji usunięcia beczek w ubiegłym miesiącu przyznał nam natomiast Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łącznie 1,2 mln złotych. Uznałem, że nie ma na co czekać, bo bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze. Szukaliśmy z naszym skarbnikiem pieniędzy na ten cel i udało się je znaleźć. Ostatecznie we wtorek radni powiatu zaakceptowali przeznaczenie 1,2 mln złotych na opróżnienie hali w Komornikach – dodaje.

Opublikowano: 15 października 2014