MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< październik 2021 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Tylko dla najlepszych

Największa fabryka sushi w Polsce, twórca rewolucyjnego urządzenia medycznego, agencja interaktywna oraz firma zajmująca się sprzedażą produktów branży budowlanej, to tegoroczni laureaci konkursu o tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości”. Podczas gali, która odbyła się 18 kwietnia, zwycięzcy odebrali prestiżowe wyróżnienia i nagrody wartości ponad 150 tysięcy złotych.

To już była XV edycja konkursu, który ma na celu promocję wyróżniających się przedsiębiorstw z terenu powiatu poznańskiego i Poznania, zaliczanych do sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz startupów, w budowaniu trwałej pozycji na rynku. Uroczysta gala, podczas której poznaliśmy tegorocznych laureatów odbyła się w Sali Białej Bazaru Poznańskiego. Do tegorocznej edycji „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości”, którego organizatorem jest powiat poznański oraz miasto Poznań, zgłosiło się 41 firm.

– Od 2004 roku statuetki Lidera trafiły do niemalże 90 firm. Wiele z nich w momencie otrzymywania tytułu było lokalnymi przedsiębiorstwami. Dzisiaj to duże, prężnie działające podmioty. Nie wymienię tutaj wszystkich laureatów. Pozwólcie jednak Państwo, że przypomnę kilka z nich: Komputronik, Nickel, Ataner, INEA, Modertrans, Hanna Style, Grześkowiak, Sznura i wiele, wiele innych. Te marki to najlepsze przykłady naszej poznańskiej przedsiębiorczości. To dowód, że Kapituła Konkursu zawsze nagradza najlepszych z najlepszych, a tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości” to certyfikat najwyższej jakości, dowód na bycie numerem jeden w biznesie – mówił podczas gali Jan Grabkowski, starosta poznański, pod którego przewodnictwem odbyła się jubileuszowa edycja Konkursu.

Wśród nagrodzonych firm znalazło się wiele o bardzo ciekawym profilu działalności gospodarczej. Laureatem w kategorii „Średnie przedsiębiorstwo” zostało Sushi Factory Sp. z o.o. z Robakowa w gminie Kórnik. Jest to największa fabryka sushi w Polsce i jedna z największych w Europie. Ich produkty znajdziemy w wielu popularnych sieciach handlowych. W ofercie firmy znajdziemy kilkanaście zestawów sushi oraz przekąski kategorii „food to go”. Dzięki dopracowanemu procesowi technologicznemu sushi z Robakowa posiada wiele walorów odżywczych i wyjątkowo długi termin przydatności do spożycia, nie zawierając jednocześnie żadnych konserwantów.

W kategorii „Małe przedsiębiorstwo” zwycięzcą została firma Verseo Sp. z o.o. – kolejny przedstawiciel powiatu poznańskiego. Verseo Sp. z o.o., to agencja interaktywna, która specjalizuje się marketingu internetowym. Prowadzi kampanie na wszystkich kontynentach świata, które trafiają do internautów między innymi w USA, Argentynie czy Australii. Firma dostarcza unikalne rozwiązania w zakresie zarządzania kampaniami reklamowymi online w każdej skali. Ich efektywność i wysoki poziom obsługi klienta poświadczone są m.in. statusem Google Partner Premier.

Najlepszym „Mikroprzedsiębiorstwem” okazał się Phoenix Distribution LTD Sp. z o.o. Firma zajmuje się sprzedażą produktów branży budowlanej. W swojej ofercie posiada wyłącznie markowe produkty najwyższej jakości. Dzięki bardzo szerokiej gamie artykułów może w sposób profesjonalny obsługiwać nawet bardzo skomplikowane inwestycje budowlane. Wiedza i doświadczenie pozwalają na proponowanie odpowiednich do wymagań materiałów. Ich dewiza brzmi: „super jakość na czas”, czyli dobry produkt dostarczony zawsze w terminie.

Nagrodzone zostały także firmy typu „Startup”, czyli działające od niedawna, poszukujące nowych produktów czy rynków. Liderem w tej kategorii został StethoMe Sp. z o.o., który stworzył pierwszy na świecie elektroniczny bezprzewodowy stetoskop z wbudowanym termometrem i inteligentnym systemem analizy dźwięków, współpracujący ze smartfonem. Rodzic za pomocą urządzenia będzie mógł kontrolować rozwijającą się infekcję, śledzić postępy leczenia czy precyzyjnie monitorować choroby przewlekłe, takie jak astma. Za pomocą smartfona zebrane informacje będą też stanowiły cenną dla lekarza historię choroby.

Najlepsi przedsiębiorcy oprócz statuetek otrzymali od fundatorów nagrody o łącznej wartości przekraczającej 150 tysięcy złotych. Nagrody to m.in. studia podyplomowe na wybranych kierunkach na poznańskich uczelniach, możliwość darmowego zaprezentowania firmy na dowolnej imprezie targowej, udział w profesjonalnych warsztatach biznesowych oraz pakiet usług doradczo-szkoleniowych.

Tekst: Jakub Kozłowski
Zdjęcia: Tomasz Sikorski

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 18 kwietnia 2018