Tylko Kotwica z 3 punktami

piłkarze kotwicy kórnik

15. kolejka piłkarskiej IV ligi nie była zbyt udana dla drużyn z powiatu poznańskiego. Z czterech występujących na tym poziomie rozgrywek drużyn, tylko Kotwica zapisała na swoim koncie komplet punktów. Piłkarze z Kórnika sprawili zresztą sporą niespodziankę, bo pewnie 2:0 pokonali znacznie wyżej notowaną Centrę Ostrów. Bramki w tym spotkaniu strzelili Miłosz Wódecki oraz Dawid Urbanek, ale najlepszym zawodnikiem wybrano Bartosza Zgardę. Ta efektowna wygrana pozwoliła Kotwicy awansować na siódme miejsce w tabeli.

Liderem grupy wielkopolskiej IV ligi pozostaje Unia Swarzędz, ale podopieczni trenera Tomasza Bekasa tym razem zaliczyli poważną wpadkę, ulegając 0:1 na wyjeździe Koronie Piaski. – Nasi piłkarze od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli do zmasowanego ataku, chcąc szybko objąć prowadzenie. Niestety, przez błędy w rozegraniu nie dali rady zaskoczyć przeciwnika – relacjonuje klubowa strona Unii. Do bramki trafili za to rywale i dzięki temu beniaminek odniósł sensacyjne zwycięstwo.

Przegrał też Huragan Pobiedziska, który poległ 1:2 w Kościanie. Tylko remis 1:1 wywalczyła również Tarnovia Tarnowo Podgórne. Tylko, ponieważ zespół z powiatu poznańskiego podejmował jedną z najsłabszych drużyn IV ligi, SKP Słupcę. Jakby tego było mało, gola na wagę jednego punktu gospodarze strzelili już w doliczonym czasie gry. Po tych meczach Tarnovia spadła na dziewiąte miejsce w tabeli, a Huragan jest dziesiąty. Szansa na poprawę tych lokat już 11 listopada. Terminarz, aktualna tabela i komplet wyników na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – SKP Słupca 1:1 (0:1)
Bramki: Paweł Bednarski (92) – Kacper Kajdan (22).

Korona Piaski – Unia Swarzędz 1:0 (1:0)
Bramka: Przemysław Frąckowiak (45).

Kotwica Kórnik – Centra 1946 Ostrów 2:0 (1:0)
Bramki: Miłosz Wódecki (32), Dawid Urbanek (61).

Obra 1912 Kościan – Huragan Pobiedziska 2:1 (1:0)
Bramki: Mariusz Józefiak (45), Maciej Sanocki (70) – Bartosz Żołądkiewicz (77).

piłkarze kotwicy kórnikPiłkarze z Kórnika mają powody do radości (fot. Kotwica Facebook)

Opublikowano: 7 listopada 2021