Tylko remis w Swarzędzu

mecz unii swarzędz

Piłkarze III-ligowej Unii Swarzędz zapisali na swoim koncie kolejny remis w rundzie wiosennej. Tym razem podzielili się punktami na własnym boisku z Unią Solec Kujawski. – Mimo sporej przewagi naszego zespołu, spotkanie zakończyło się jedynie remisem 1:1. Bramkę dla niebiesko-białych zdobył Tomasz Neumann z rzutu karnego – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego.

Ten mecz nie ułożył się po myśli gospodarzy, którzy szybko stracili bramkę. Unia potem przeważała, ale bardzo długo nie potrafiła odrobić strat. Udało się to dopiero na kwadrans przed zakończeniem spotkania. Podopieczni trenera Tomasza Bekasa do ostatnich minut napierali na bramkę przyjezdnych, lecz golkiper soleckiej Unii fenomenalnie bronił strzały gospodarzy. Kolejny ligowy mecz zespół ze Swarzędza rozegra już w najbliższą środę, 24 maja. Unia, która zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli zmierzy się wówczas na wyjeździe z Sokołem Kleczew. Terminarz i wyniki na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Unia Solec Kujawski 1:1 (0:1)
Bramki: Hubert Chołuj (6), Tomasz Naumann (74).

mecz unii swarzędzfot. J. Piechota (Unia Swarzędz)

W miniony weekend odbyła się także 29. kolejka wielkopolskiej IV ligi. W jednym z najciekawszych spotkań wicelider z Gniezna pokonał na własnym boisku Lipno Stęszew, które na ten moment spadło na szóste miejsce w tabeli. Oczko wyżej jest Kotwica Kórnik, która tym razem wygrała walkowerem. Emocji nie brakowało również w Pobiedziskach, gdzie miejscowy Huragan w derbach powiatu poznańskiego okazał się lepszy od Tarnovii Tarnowo Podgórne. Tabela, wyniki i terminarz na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Mieszko Gniezno – Lipno Stęszew 1:0 (1:0)
Bramka: Jakub Hoffmann (27).

Huragan Pobiedziska – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:0 (0:0)
Bramka: Dawid Ciążyński (80).

Victoria Skarszew – Kotwica Kórnik 0:3