Tylko Unia bez punktów

To była udana kolejka dla drużyn z powiatu poznańskiego występujących w grupie wielkopolskiej IV ligi. Największa radość panuje w Tarnowie Podgórnym.  – Mamy lidera! Po bramkach Jakuba Smury i Zbigniewa Zakrzewskiego wygrywamy 2:0 z KS Opatówek i awansujemy na pierwsze miejsce w tabeli. Czy tak zostanie do końca rozgrywek? – pada pytanie na stronie klubu. Tarnovia w tym momencie ma cztery punkty na koncie, podobnie jak cztery inne zespoły.

W tym gronie jest także Kotwica Kórnik, która pokonała na wyjeździe 2:1 Obrę Kościan. Goście zwycięstwo zapewnili sobie w czwartej minucie doliczonego czasu gry, kiedy to do siatki rywali trafił Dawid Lisek. Punktów w tej serii spotkań nie zdobyła tylko Unia Swarzędz, która uległa 1:3 LKS Gołuchów. Początek meczu nie wskazywał na problemy przyjezdnych, bo już po niespełna kwadransie i golu Mateusza Świergiela, Unia wyszła na prowadzenie.

Z czasem gra ekipy ze Swarzędza zaczęła się jednak sypać. Gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą, a później sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym Unii. – Kiedy arbiter wskazał na wapno, emocje sięgnęły zenitu. Piłkarze obu drużyn zaczęli obrzucać się obelgami, co w efekcie bardzo zagęściło boiskową atmosferę. Gdy w końcu udało się zakończyć wzajemne waśnie, sędzia postanowił rozliczyć zawodników z kłótni. Co ciekawe, ukarany został jedynie obrońca Unii, Patryk Pawłowski i to od razu czerwoną kartką – czytamy na stronie Unii.

– Zarówno odgwizdanie jedenastki na korzyść Obry, jak i wyrzucenie naszego zawodnika z placu gry, można uznać za decyzje co najmniej dyskusyjne – informuje klub z powiatu poznańskiego. Gospodarze wykorzystali jedenastkę, a później dołożyli jeszcze jedno trafienie. – Mimo że nie było to najlepsze spotkanie w wykonaniu futbolistów Patryka Kniata, swarzędzanie byli w stanie powalczyć choćby o remis. Jednak sytuacja z 74. minuty całkowicie pokrzyżowała plan powrotu z Gołuchowa z jakąkolwiek zdobyczą punktową – czytamy na stronie.