Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom ulegają terminy imprez

<< Maj 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Tym razem drugie miejsce

Turniej w Piłce Nożnej Samorządowców Swarzędz 2019

W hali Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu rozegrany został V Turniej Samorządowców w halowej piłce nożnej o Puchar Starosty Poznańskiego. Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów, w tym dwie ekipy z partnerskiego Regionu Hanower oraz dwie drużyny Powiatu Poznańskiego. Po emocjonującym finale, dopiero po konkursie rzutów karnych sportową rywalizację na swoją korzyść rozstrzygnęli reprezentanci gminy Dopiewo, pokonując w decydującym meczu obrońców tytułu sprzed roku, zespół Powiatu Poznańskiego.

Trzecie miejsce zajęli piłkarze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, którzy w “małym finale” pokonali ekipę Hanoweru I. – Szkoda, że nie udało się nam obronić tytułu, ale na osłodę pozostaje fakt, że jako jedyna drużyna w turnieju nie przegraliśmy meczu. Najważniejsze jednak, że po raz kolejny mogliśmy spotkać się z naszymi samorządowymi kolegami, a turniej przeprowadzony został w bardzo dobrej, sportowej atmosferze i obyło się bez kontuzji – powiedział Dariusz Fleischer, najbardziej doświadczony zawodnik naszej ekipy.

– Cieszę się, że po raz kolejny udało się rozegrać ten turniej wraz debiutującymi w tym roku zespołami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i gminy Kostrzyn – ocenił starosta poznański Jan Grabkowski, wręczający puchary i indywidualne wyróżnienia najlepszym piłkarzom. W obu zespołach Powiatu Poznańskiego zagrali: Dariusz Fleischer, Sławomir Gorzejewski, Bartosz Górka, Marek Hadrych, Damian Klakla, Marek Klupczyński, Daniel Kucharski, Wojciech Kuźlak, Andrzej Paluch, Maciej Pawlik, Maciej Pieczyński, Bartosz Śliwa, Dariusz Tonder oraz Łukasz Troszczyński.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA:
1. Dopiewo
2. Powiat Poznański I
3. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
4. Hanower I
5. Kostrzyn
6. Hanower II
7. Powiat Poznański II
8. Tarnowo Podgórne

 

Redaktor: Maciej Pawlik
Opublikowano: 14 października 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum