Tym razem grali w Grand Prix

Członkowie klubu LKTS Luvena Luboń

Zwycięstwem Konrada Kulpy z Energi Toruń i występującej na co dzień w hiszpańskiej ekstraklasie Klaudii Kusińskiej zakończyło się 3. Grand Prix Polski seniorów w tenisie stołowym. Zawody odbyły się w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. Bardzo dobrze w tej rywalizacji wypadła również Paulina Nowacka z LKTS Luveny Luboń. Kapitan I-ligowego zespołu z powiatu poznańskiego została sklasyfikowana na 9. miejscu i tym samym potwierdziła przynależność do krajowej czołówki. Turniej w Trójmieście był ostatnim w sezonie z cyklu Grand Prix Polski. Teraz przed najlepszymi zawodnikami start w 88. indywidualnych mistrzostwach Polski, które na przełomie lutego i marca odbędą się w Białymstoku.

W weekend odbyły się także trzecie, ostatnie turnieje w ramach Grand Prix Wielkopolski juniorów i kadetów. Ci pierwsi rywalizowali w Poznaniu. – Turniej obfitował w dramatyczne spotkania i niespodzianki. W finale zagrały kadetki Weronika Kaźmierczak z MKTS Opalenica i nasza wychowanka, Julia Gładysz. Zwycięstwo odniosła rywalka, która wcześniej wygrała także z inną naszą reprezentantką, Natalią Piechotą. Ostatecznie Julia zajęła drugie, a Natalia trzecie miejsce. Miejsca na podium to dobre osiągnięcia, choć zawsze pozostaje lekki niedosyt – mówi trener Piotr Ciszak. Zawodniczki LKTS Luboń wkrótce będą walczyły o awans do turnieju ogólnopolskiego, który 7 lutego odbędzie się w Luboniu. Pewne miejsce w tych zawodach, dzięki wysokiemu miejscu w krajowym rankingu, posiada Zuzanna Sułek.

Najlepsi kadeci w Wielkopolsce rywalizowali z kolei w Czempiniu. Tam również o awans do turnieju ogólnopolskiego walczyli zawodnicy Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego. – W półfinałach zameldowało się trzech naszych przedstawicieli. Ostatecznie trzecie miejsce zajął Filip Borowiak, a tuż za podium zameldowali się młodziczka Patrycja Frelich oraz Damian Pyśk. Dobre, dziewiąte miejsce zajął młodzik Kacper Zrol. Limit imienny do turnieju Grand Prix Polski kadetek posiada już Julia Gładysz. Pozostali nasi zawodnicy walczyć będą w eliminacjach ogólnopolskich – zdradza szkoleniowiec LKTS Luveny.

W Grand Prix Polski juniorek Julia Gładysz była druga, a Natalia Piechota – trzecia

Od lewej: trener Piotr Ciszak, Filip Borowiak, Patrycja Frelich i Damian Pyśk (fot. 2x LKTS Luvena Luboń)

Opublikowano: 20 stycznia 2020