Tytuły i rekordy na basenie

Pływacy na Termach Maltańskich

Po raz 24 zostały przeprowadzone Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu w Kategoriach Masters. Zawody zgromadziły na starcie 177 zawodników z 63 klubów. Jak co roku mieszkańcy powiatu poznańskiego rywalizowali o tytuły mistrzowskie w osobnej klasyfikacji. Dodatkowego splendoru zawodom nadawała rywalizacja w pierwszej tegorocznej klasyfikacji Pucharu Polski Masters Polskiego Związku Pływackiego.

Blisko 5 godzin rywalizacji na 25 metrowym basenie przysporzyło uczestnikom wielu emocji a każdy walczył o jak najlepszy wynik indywidualny ale również klubowy w rywalizacji sztafet. Ozdobą zawodów było pobicie dotychczasowego rekordu świata ustanowionego w konkurencji 100 metrów stylem zmiennym kobiet przez sztafetę klubu Water Squad z Warszawy. Zgodnie z regulaminami światowej federacji pływackiej musi on zostać potwierdzony po przesłaniu przez organizatora właściwych dokumentów. Podczas zawodów padło także kilkanaście rekordów Polski w kategoriach Masters. Wydarzenie wsparł powiat poznański.

W Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego miejsca na podium zajęli:
– w rywalizacji kobiet:
1. Natalia Wiśniewska, Komorniki