MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< maj 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Tytuły Lidera przyznane

Poznański Lider Przedsiębiorczości

– Zauważenie nas jako liderów przedsiębiorczości w tym szczególnym okresie, także pod względem gospodarczym, jest niezwykle ważne. Trudno nie wykorzystać takiej szansy. To wyróżnienie bardzo mocno dopinguje do jeszcze większej pracy – podkreślali zgodnie laureaci 17 edycji konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w poznańskim Bazarze – miejscu, które jest symbolem wielkopolskiej gospodarności i pracy organicznej.  W tym roku to prestiżowe wyróżnienia i statuetki trafiły do przedstawicieli branż poligraficznej (WITO), farmaceutycznej (Smart Pharma spółka z o.o) i meblarskiej (Fabryka Mebli MARO).

– Organizacja i przeprowadzenie oceny merytorycznej zgłoszonych kandydatów zbiegło się z okresem pandemii. Tym bardziej cieszymy się i gratulujemy wszystkim naszym przedsiębiorcom, którzy są dziś z nami. Statuetka Lidera może pomóc tym firmom w trudnych czasach – mówił Jan Grabkowski, starosta poznański. – Różnorodne działania promocyjne oraz możliwość poddania się ocenie przez fachowców z Grant Thornton z pewnością będzie dla wyróżnionych dużym wsparciem w utrzymaniu dotychczasowej pozycji na rynku. A otrzymane nagrody, w tym między innymi studia podyplomowe, na pewno podniosą kwalifikacje pracowników tych firm. Czego im wszyscy serdecznie życzymy – dodał.

W dotychczasowych siedemnastu edycjach konkursu udział wzięło łącznie blisko 900 firm z Poznania oraz powiatu poznańskiego. Oprócz prestiżowego tytułu zwycięzcy otrzymują atrakcyjne nagrody, w tym m.in. bezpłatne studia podyplomowe na Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym czy UAM, obsługę rachunku dla biznesu przez PKO BP czy bezpłatne stoiska na MTP. Tegoroczna pula nagród wyniosła blisko 180 tysięcy złotych.

Organizatorem obecnej edycji bezpłatnego konkursu był powiat poznański, który nie tylko wziął na swoje barki całe przedsięwzięcie, ale także podjął decyzję o rozszerzeniu zasięgu na całą Metropolię Poznań (w tym roku mogły zgłaszać się także podmioty ze Śremu, Szamotuł, Obornik i Skoków). Każda startująca firma musiała poddać się wnikliwej ocenie merytorycznej. Od kilku lat jest ona prowadzona przez ekspertów z firmy Grant Thornton, która ma ugruntowaną pozycję na rynku firm doradczych w Polsce. W tym roku dodano nowe kryterium oceny – działania proekologiczne.

– Podmioty weryfikowane były między innymi pod kątem rozwiązań energooszczędnych czy tego w jaki sposób radzą sobie ze składowaniem i sortowaniem odpadów – wyjaśnia Mariusz Maik, z Grant Thornton, partnera merytorycznego konkursu.  W kapitule konkursu oprócz samorządowców zasiedli także naukowcy, przedsiębiorcy i bankowcy. W ocenie liczyły się m.in. sukcesy na rynku, ciekawa oferta, wykorzystywane innowacje i nowoczesne metody organizacji pracy, a także czy działalność jest przyjazna ludziom i środowisku.

Konkurs o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości skierowany jest do mikro-,małych i średnich przedsiębiorców oraz start-upów z terenu Metropolii Poznań. Oto Liderzy 17. edycji konkursu:

Kategoria Mikroprzedsiębiorca
Smart Pharma Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Ich ambicją jest tworzenie produktów medycznych coraz doskonalszych i coraz bardziej innowacyjnych. Każdego dnia udowadniają, że wiedza oraz technologia pozwalają żyć lepiej i leczyć bezpieczniej. Ich produkty tworzone są głównie z myślą o najmłodszych i najbardziej wrażliwych pacjentach. W ofercie firmy jest linia produktów kompleksowo wspierających profilaktykę oraz leczenie niedokrwistości z niedoboru żelaza. Smart Pharma znana jest z takich produktów jak: Innofer, Innofer baby, probiotyków: Diflos, Diflos Choco, i produktów stosowania zewnętrznego: StickOFF i Aurimax.

Kategoria Mały Przedsiębiorca
WITO

WITO to profesjonalna mała firma poligraficzna. Specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju etykiet: samoprzylepnych i bezklejowych. Ich misją jest projektowanie i dostarczanie unikatowych i wysokojakościowych produktów. Duży wybór wykrojników pozwala przedsiębiorstwu dostosować się do potrzeb odbiorców i rozwiązywać problemy z zakresu znakowania produktów w wielu gałęziach przemysłu. Firma posiada nowoczesny park maszynowy, a także stosuje nowe technologie i rozwiązania. Chętnie angażuje się w akcje społeczne, od lat wpiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Ich pomoc trafia również do dzieci, które wymagają różnego wsparcia.

Kategoria Średni Przedsiębiorca
Fabryka Mebli MARO

MARO to firma działająca w branży mebli biurowych, w sektorze zaliczanym do klasy premium. Od ponad 30 lat inwestuje w najnowocześniejsze technologie. Jako pierwsza polska firma wprowadziła technologię laserową Lasertec, dzięki temu ich produkty charakteryzuje niespotykana estetyka wykonania, zwiększona trwałość oraz odporność na wilgoć. W swojej ofercie MARO posiada lady recepcyjne, meble pracownicze, gabinetowe, szafy, kontenery, stoły konferencyjne oraz witryny. Firma realizuje zarówno zlecenia pojedyncze, wielostanowiskowe, jak również indywidualne projekty. Oferowane przez MARO kolekcje mebli powstają zawsze w oparciu o bardzo bezpieczną dla środowiska technologię. Firma od wielu lat wspiera różne fundacje, organizacje charytatywne, szkoły i przedszkola.

Autor: Katarzyna Wozińska-Gracz

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 23 czerwca 2020