MenuMenu główne
Powiat PoznańskiEdukacja

Uczeń z Mosiny finalistą

Filip Grześkowiak

Filip Grześkowiak, uczeń Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie, w zawodzie technik hotelarstwa, został finalistą Olimpiady Umiejętności Hotelarskich. To wydarzenie, które promuje i rozwija umiejętności oraz kompetencje zawodowe związane z hotelarstwem wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych. Jej motto brzmi: „Hotele są tak dobre jak ludzie, którzy w nich pracują”. Organizatorem olimpiady była Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

– Filip Grześkowiak przystąpił do decydującej rozgrywki razem z 35 innymi uczestnikami. Warto zauważyć, że w tym roku w olimpiadzie wzięło udział 3200 uczniów z całej Polski. Nasz uczeń uzyskał pierwsze miejsce w województwie wielkopolskim, co dało mu możliwość bycia jednym z najlepszych hotelarzy w Polsce. Jest to jego ogromny sukces – mówi Paweł Zawieja, dyrektor Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie.

Finału składał się z dwóch części: etapu pisemnego i praktycznej obsługi gości w poszczególnych działach hotelu ***** Willa Port w Ostródzie. – Niestety, nie wszystkim udało się dostać do czołowej piętnastki i zostać laureatem, ale tak jak podkreślają organizatorzy już sam fakt udziału w ścisłym finale jest wielkim sukcesem. Ponadto w trakcie olimpiady Filip, razem z opiekunem, Marzeną Adamczak, uczestniczył w ciekawych szkoleniach z branży hotelarskiej i zwiedzał Ostródę, aby jeszcze lepiej poznać atrakcje turystyczne tego urokliwego miasteczka – dodaje dyrektor.

 

 

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 4 kwietnia 2024