Uczniowie mieli w czym wybierać

targi edukacyjne

Każdego roku uczniowie stają przed wyborem dalszej drogi kształcenia. W znalezieniu odpowiedniej szkoły mają im pomóc Targi Edukacyjne, które cyklicznie odbywają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W tym roku, była to już 28. edycja tej imprezy, podczas której młodzież mogła skorzystać z wiedzy przedstawicieli placówek edukacyjnych, ekspertów rynku pracy oraz doradców zawodowych. Tak jak w poprzednich latach, na Targach swoje stoisko miał powiat poznański. – Jesteśmy organem prowadzącym dziewięciu szkół, w tym dwóch ośrodków specjalnych. Te dwie ostatnie placówki nie uczestniczyły w tym wydarzeniu, ponieważ tam jest inny system naboru – mówił wicestarosta poznański Tomasz Łubiński.

– Z pozostałych siedmiu szkół dwie miały swoje samodzielne stanowiska. To Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu oraz II Liceum Ogólnokształcące, również ze Swarzędza. Reszta placówek zachęcała uczniów do swojej oferty na wspólnym stoisku powiatu poznańskiego. Takie działanie nie jest przypadkowe, ponieważ od wielu już lat prowadzimy analizy dotyczące tego, ilu nowych uczniów trafia do poszczególnych szkół właśnie za sprawą poznańskich targów – dodał wicestarosta.

Zainteresowanych ofertą powiatowych szkół nie brakowało. – I bardzo się z tego powodu cieszymy. My na swoim stoisku oferowaliśmy trzynaście zawodów w technikum oraz siedem w szkole branżowej. Uczniowie, którzy mają sprecyzowane plany dotyczące swojej przyszłości i wiedzą jak ważne jest wykształcenie zawodowe, na pewno byli zainteresowani naszą ofertą. A pochwalić się mamy czym, choćby nowoczesnym wyposażeniem szkoły – powiedziała Anna Cichocka-Majchrzak, wicedyrektorka swarzędzkiej Jedynki.

Targi Edukacyjne to nie tylko prezentacja oferty szkół, ale także bogaty program dodatkowych atrakcji. Dla uczestników wydarzenia przygotowywano liczne konkursy i wykłady, można było również wziąć udział w akcji charytatywnej oraz obejrzeć występy artystyczne czy pokazy zawodowców. Natomiast nauczyciele i rodzice mogli skorzystać z szerokiej oferty warsztatów i kursów z zakresu m.in. edukacji szkolnej czy psychologii dziecka.

Opublikowano: 8 marca 2024