Udana inauguracja Unii

mecz piłkarzy ze swarzędza

Udanie zainaugurowali drugą część rozgrywek piłkarze III-ligowej Unii Swarzędz. Podopieczni trenera Patryka Kniata w swoim pierwszym tegorocznym meczu o punkty pokonali na własnym boisku 3:1 Jarotę Jarocin. – Niebiesko-biali od pierwszej minuty narzucili swój styl gry, regularnie atakując bramkę rywali. Goście długo nie mogli wyjść z opresji, ale gdy już dostali chwilę oddechu, to od razu przesunęli się do ofensywy – relacjonuje klubowa strona.

I to właśnie rywale jako pierwsi zdobyli gola. To nie podłamało jednak piłkarzy ze Swarzędza, którzy natychmiast odzyskali inicjatywę i jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania, a po zmianie stron przychylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Niestety, pod koniec pierwszej połowy gospodarze stracili swojego bocznego obrońcę – Patryka Pawłowskiego, który doznał kontuzji i karetką pojechał do szpitala.

Po tej wygranej Unia zajmuje dwunaste miejsce w tabeli, ale ma już tylko trzy punkty straty do ósmej Pogoni II Szczecin. A przypomnijmy, że po pierwszej rundzie, do zakończenia której pozostały jeszcze tylko trzy kolejki, liga zostanie podzielona na grupę mistrzowską i broniącą się przed spadkiem. W tej pierwszej zagra właśnie osiem najlepszych ekip. Zespół ze Swarzędza następny mecz rozegra w sobotę w Toruniu z wyżej notowaną Elaną. Aktualna tabela i komplet wyników na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Jarota Jarocin 3:1 (1:1)
Bramki: Hubert Kisiel (33), Krzysztof Wolkiewicz 2 (54, 64) – Piotr Skokowski (17, karny).

mecz piłkarzy ze swarzędzafot. Jan Piechota (Unia Swarzędz)

Opublikowano: 8 marca 2021