Udane mistrzostwa Juvenii

lekkoatleci juvenii puszczykowo

W Rzeszowie odbyły się lekkoatletyczne halowe mistrzostwa Polski do lat 18 i 20. Nie zabrakło tam reprezentantów MKS Juvenii Puszczykowo, którzy w sumie wywalczyli cztery medale. – To jeden z najlepszych występów zawodniczek i zawodników naszego klubu w historii tej imprezy – czytamy na stronie Juvenii. Połowę z dorobku medalowego ekipy z Puszczykowa wywalczyła Julia Dziamska, która wywalczyła srebro na 200 metrów oraz brąz na 60 metrów w rywalizacji do lat 20. W obu przypadkach zawodniczka z powiatu poznańskiego biła swoje rekordy życiowe. Na 200 metrów wynosi on teraz 24,03 sek., a na krótszym dystansie 7,54 sek.

W Rzeszowie po srebrny medal mistrzostw Polski do lat 18 sięgnęła także Julia Nobik w pięcioboju. – Nasza zawodniczka przy okazji pobiła dwa rekordy życiowe, na 60 metrów przez płotki – 9,31 sek. oraz w pchnięciu kulą – 10,58 m. W pozostałych konkurencjach także uzyskała super wyniki, w skoku wzwyż – 158 cm, w skoku w dal – 5,49 m., a kończącym całodzienne zmagania biegu na 800 metrów – 2:41,60 – informuje strona Juvenii. Ostatni z medali – brązowy padł łupem Natalii Pachockiej w biegu na 2000 metrów do lat 18. – To jej pierwszy medal mistrzostw Polski. Wywalczyła go po zaciętej walce na dystansie, sprinterskim rzutem na taśmę, wyprzedzając rywalkę zaledwie o 0,03 sek. – czytamy na stronie klubu. Oprócz medalistów, także kilku innych zawodników Juvenii pobiło swoje rekordy życiowe i uplasowało się na wysokich miejscach w swoich konkurencjach. Więcej o tym TUTAJ

Zdjęcia: MKS Juvenia Facebook

Opublikowano: 15 lutego 2022