Udane mistrzostwa Juvenii

sztafeta juvenii

W Lublinie odbyły się lekkoatletyczne mistrzostwa Polski do lat 20. Startowała w nich liczna reprezentacja MKS Juvenii Puszczykowo. I spisała się bardzo dobrze, osiągając wiele wartościowych wyników oraz miejsc. Zawodnicy z powiatu poznańskiego dwukrotnie stawali też na podium. Srebrny medal wywalczyła sztafeta kobiet 4×400 metrów, która biegła w składzie Gracjana Jankowska, Zofia Morszner, Gabriela Matuszczak i Julia Dziamska. Brązowy krążek zdobył również Adam Ziółkowski w rzucie młotem.

W klasyfikacji klubowej Juvenia zajęła znakomite szóste miejsce. Ponadto Julia Dziamska uzyskała kwalifikacje na mistrzostwa Europy do lat 20 w Tallinie, gdzie będzie reprezentować Polskę w biegu na 200 metrów i w sztafecie 4×100 metrów. Julia Dziamska w Lublinie, oprócz medalu wywalczonego w biegu sztafetowym, była tez blisko podium indywidualnie. W sprincie na 100 metrów zajęła bowiem czwarta lokatę, a w finale rywalizacji na 200 metrów przybiegła na metę piąta.

Ogólnie występ lekkoatletów Juvenii Puszczykowo należy ocenić bardzo pozytywnie. – Większość naszych reprezentantów to młodszy rocznik, juniora 2003. Tylko dwóch naszych zawodników Adam Ziółkowski i Jan Namysł będą w przyszłym roku startować w kategorii młodzieżowca. Pozostali mają wielkie szanse powtórzyć tegoroczne sukcesy na arenie juniorskiej lub sięgnąć jeszcze wyżej, bo na to ich stać – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego.

sztafeta juveniiSztafeta 4×400 metrów zdobyła srebrny medal…

adam ziółkowski…a Adam Ziółkowski wywalczył brązowy krążek (fot. Juvenia Facebook)

Opublikowano: 5 lipca 2021