MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Paź 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Udany Festiwal Bilardowy

W Kielcach zakończyła się piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Bilardowego. W jej trakcie rozegrano dwa turnieje juniorskie i jeden otwarty z cyklu Best of the East zaliczany jako Polish 9-ball Open. Akademię Bilardową Rokietnica reprezentowało tam aż ośmiu zawodników. – Pięciu grało w rozgrywkach juniorskich: Milena Malicka, Julia Tarka, Mateusz Cholewiński, Eryk Świdniak i Miłosz Michałowski, a trzech w Polish 9-ball Open: Radosław Babica, Arkadiusz Brzękowski i Adam Stankiewicz – czytamy na stronie klubu.

– Całkiem dobrze zaprezentowały się nasze juniorki. Milena i Julia bezproblemowo awansowały z grup i wygrały po jednym meczu w systemie pucharowym. Ostatecznie zatrzymały się na ćwierćfinałach zajmując piąte lokaty. W rozgrywkach grupowych bardzo dobrze zagrał też Mateusz, który po dwóch zwycięstwach awansował do systemu pucharowego, gdzie zajął 17. pozycję. Niecodzienna sytuacja miała miejsce w grupie Eryka, gdzie jeden z zawodników wygrał wszystkie mecze, a trzech pozostałych po jednym. Dodatkowo cała trójka z jednym zwycięstwem miała dokładnie taki sam bilans partii. Do wyłonienia drugiego awansującego potrzebny był konkurs rzutów karnych. Eryk w karniakach zajął drugie miejsce, czyli trzecie w grupie – relacjonuje Akademia na swoim profilu facebookowym.

– Ogromne powody do radości mieliśmy podczas rozgrywek Best of the East, gdzie rywalizowało 86 uczestników z pięciu krajów. Nasz reprezentant Radosław Babica zatrzymał się dopiero na półfinale. Zwyciężył Mieszko Fortuński z Baribal Zagłębie Lubin, drugi był Mariusz Skoneczny z Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki, a obok Radka na trzecim stopniu podium stał jeszcze Karol Skowerski z Nosan Kielce. Dla Radka to drugie podium w czterech startach zaliczanych do Rankingu Polski 2020. Następne zawody Grand Prix Polski odbędą się już za 2 tygodnie w Gdańsku, a juniorskie pod koniec września w Łodzi – czytamy na stronie.

Dodajmy, że od piątku zaczyna się ostatni zjazd Ekstraklasy Bilardowej, w której Akademia Bilardowa Rokietnica rozegra arcyważne mecze decydujące o utrzymaniu się w elitarnych rozgrywkach.

Radosław Babica (czwarty z prawej) – fot. Akademia Facebook

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 1 września 2020