Udany weekend piłkarzy

mecz piłkarzy Unii Swarzędz

Piłkarze Unii Swarzędz przywieźli bezbramkowy remis z wyjazdowego meczu ze Świtem Skolwin. – Rywale byli zdecydowanym faworytem tego spotkania, ale piłkarze trenera Patryka Kniata dzięki tytanicznej pracy na boisku urwali przeciwnikowi punkt. Chwilami można było odnieść wrażenie, że w zespole gości grał również sztab szkoleniowy i zawodnicy rezerwowi, którzy od początku mentalnie wspierali walczących na murawie kolegów – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego.

Ta ambitna postawa ekipy ze Swarzędza zaowocowała remisem i kolejnym punktem w tabeli. Na ten moment, czyli po 5. kolejkach drugiej grupy III ligi, Unia zajmuje 16. miejsce w tabeli. Na czele pozostają Radunia Stężyca oraz Polonia Środa, które jeszcze nie straciły punktu. W następnej serii spotkań, którą zaplanowano na przyszły weekend, „Duma Swarzędza” zagra na własnym boisku z Gryfem Wejherowo. Ten mecz zaplanowano na sobotę, na godz. 13.00. Komplet wyników, terminarz i aktualna tabela na stronie 90minut.pl

Świt Skolwin – Unia Swarzędz 0:0 (0:0)

mecz piłkarzy Unii SwarzędzFot. Irek Pindral (Unia Swarzędz)

W miniony weekend odbyły się także kolejne mecze w grupie wielkopolskiej IV ligi. Była ona udana dla piłkarzy Tarnovii Tarnowo Podgórne oraz Kotwicy Kórnik. Ci pierwsi rozbili 6:0 na własnym boisku Krobiankę Krobia. Losy tego spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, w której gospodarze wbili trzy gole. Dwa z nich były autorstwa Błażeja Telichowskiego. Dwukrotnie na listę strzelców w tym pojedynku wpisał się również Maurycy Niemczyk. Tarnovia po tej efektownej wygranej zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Wyżej, bo na 9. pozycji sklasyfikowana jest Kotwica, która w 6. kolejce wygrała przed własnymi kibicami 3:2 z Ostrovią. Zespół z powiatu poznańskiego już w pierwszej minucie stracił gola i później musiał gonić wynik. Ta pogoń przyniosła efekt dopiero po zmianie stron. Na uwagę w tym meczu zasługuje na pewno kolejny gol Dawida Urbanka, który w tym sezonie z trafia do bramki rywali z imponująca wręcz regularnością.

Na własnym boisku grał również beniaminek z Dopiewa. Niestety, GKS przegrał 0:2 z Victorią Ostrzeszów. W efekcie piłkarze z Dopiewa zajmują 20. miejsce w tabeli. Liderem, z kompletem punktów jest Victoria Września. W następnej serii spotkań, zaplanowanej na przyszły weekend, Kotwica zagra w Kaliszu z rezerwami KKS, Tarnovia pojedzie do Wilczyna, a GKS czeka wyjazd do wspomnianej już Wrześni, gdzie o punkty na pewno łatwo nie będzie. Komplet wyników i tabela TUTAJ.

Kotwica Kórnik – Ostrovia 1909 Ostrów 3:2 (0:1)
Bramki: Michał Stańczyk (56), Witold Walkowiak (76), Dawid Urbanek (90+3) – Michał Giecz (1), Safian Skupiński (90+5).

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Krobianka Krobia 6:0 (3:0)
Bramki: Maurycy Niemczyk (4), Błażej Telichowski (8), Błażej Telichowski (29), Maksymilian Wentland (61), Maurycy Niemczyk (74), Kamil Wamberski (79).

GKS Dopiewo – Victoria Ostrzeszów 0:2 (0:0)
Bramki: Maciej Stawiński (60, karny), Robert Skrobacz (90).

Opublikowano: 30 sierpnia 2020