Sport

Udany występ piłkarzy

Piłkarze Starostwa Powiatowego znakomicie spisali się podczas turnieju piłki nożnej, który miał miejsce 18 kwietnia br., w miejscowości Garbsen-Berenbostel w regionie Hanower. Przed rozpoczęciem  rozgrywek minutą ciszy uczczono  pamięć matki jednego z polskich zawodników, który właśnie z powodów rodzinnych nie pojechał z drużyną do Niemiec.

Nasi piłkarze wystąpili w dwóch składach. W zespole nr 1 zaleźli się: Adam Chałupa, Michał Garczyński, Mikołaj Nowak, Daniel Kucharski i Andrzej Paluch. W zespole nr 2 grali: Dariusz Fleischer, Marcin Jasiński, Bartosz Śliwa, Bartosz Górka, Piotr Pietryga i Marek Hadrych. Podczas rozgrywek rywalizowali z 7 drużynami z regionu Hanower.
Zwycięzcą całego turnieju został zespół „Powiat 1”, który w finale pokonał drużynę Azubis, zwycięzcę poprzedniego turnieju. Walka toczyła się do ostatniej sekundy, a sam mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Polaków.

Trzecie miejsce przypadło kolejnej drużynie wystawionej przez Starostwo Powiatowe, zespołowi „Powiat 2”, który po bezbramkowym remisie w regulaminowym czasie gry, pokonał drużynę von Amts wegen (vAw) po serii rzutów karnych (3:2).

Warto także wspomnieć, że królem strzelców i najlepszym zawodnikiem całego turnieju został Michał Garczyński z zespołu ”Powiat 1”, który zdobył 9 bramek. Liczymy, że nasi piłkarze pokażą się również z dobrej strony na mistrzostwach Polski Samorządowców, które odbędą się w tym roku w Wałbrzychu.

Autor:  Dariusz Fleischer (Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego)
Zdjęcia: Przemysław Białczyk

Opublikowano: 22 kwietnia 2015