Unia coraz wyżej w tabeli

mecz piłkarzy unii swarzędz

Piłkarze Unii nie składają broni w walce o utrzymanie się na III-ligowym poziomie. W miniony weekend ekipa ze Swarzędza odniosła czwarte w tym sezonie zwycięstwo na obcym terenie. Tym razem pokonała Chemika Police 3:1. Zespół z powiatu poznańskiego od pierwszego gwizdka sędziego przeważał, jako pierwszy zdobył gola, ale do przerwy było tylko 1:1.

– W drugiej odsłonie goście nie dawali już jednak swoim rywalom niemal żadnego pola manewru, zmuszając ich permanentnie do obrony. Od 55. minuty Chemik musiał grać w osłabieniu, bo za faul na Krzysztofie Wolkiewiczu, tuż przed własną bramką, drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę zobaczył kapitan zespołu, Oskar Klimkowicz – relacjonuje klubowa strona.

Od tego momentu przewaga Unii jeszcze wzrosła, czego efektem były dwa, strzelone przez piłkarzy ze Swarzędza gole. Po tej wygranej podopieczni trenera Sławomira Suchomskiego awansowali na szesnaste miejsce w tabeli. Kolejny mecz zespół z powiatu poznańskiego rozegra 22 maja, o godz. 13.00. Wtedy to Unia na własnym boisku zmierzy się z Górnikiem Konin. Aktualna tabela, terminarz oraz komplet wyników na stronie 90minut.pl

Chemik Police – Unia Swarzędz 1:3 (1:1)
Bramki: Dominik Dąbrowski (40) – Mikołaj Łopatka (14), Radosław Barabasz (58, karny), Jan Paczyński (79).

mecz piłkarzy unii swarzędzfot. Jan Piechota (Unia Swarzędz)

Opublikowano: 17 maja 2021