MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz wydarzeń
<< sie 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Unia inauguruje sezon

unia swarzędz po awansie

Piłkarze Unii Swarzędz rozpoczynają III-ligowy sezon. – Przystępujemy do niego ze sporymi nadziejami, ale znamy swoje miejsce w szeregu i gruszek na wierzbie obiecywać nie będę – mówi trener beniaminka Tomasz Bekas.

Unia to jedyny przedstawiciel powiatu poznańskiego na tym szczeblu rozgrywek. – III liga to w tej chwili rozrywki już niemal zawodowe. Wszystko to zmierza w stronę profesjonalizacji – uważa szkoleniowiec. Gdzie zatem w tym towarzystwie plasuje się klub ze Swarzędza? – Mamy swoją politykę budżetową i się jej trzymamy. Nie będę opowiadał, że od razu powalczymy o awans do II ligi, bo to byłoby niepoważne. Na to bowiem nie jesteśmy przygotowani, choćby pod względem organizacyjnym. Co nie znaczy, że nie chcemy w tej lidze namieszać – mówi.

Zdaniem trenera Tomasza Bekasa jego podopiecznych stać na to, aby powalczyć o spokojne utrzymanie. – Postaramy się ugrać, ile tylko się da. Dla każdego rywala chcemy być groźni. Moim takim celem jest miejsce w dziesiątce – zdradza szkoleniowiec Unii, w której latem doszło do sporych zmian kadrowych. – Sporo piłkarzy odeszło, ale też sporo przyszło. W sumie dokonamy dziesięciu transferów do klubu. Dołączyli do nas m.in. Adam Borucki, który z Polonią Środa przez siedem lat grał w III lidze czy też Michał Miller, który na swoim koncie ma występy w Widzewie Łódź, a ostatnio reprezentował barwy II-ligowej Raduni Stężyca – mówi trener ekipy ze Swarzędza.

Te nazwiska nowych graczy Unii na pewno są znane prawdziwym kibicom piłkarskim. Warto dodać, że w składzie Unii nie zabraknie też utalentowanej młodzieży. To w pewnym sensie wymóg, bo na boiskach III ligi w każdym momencie musi być dwóch młodzieżowców. I to w każdej drużynie. – Kto będzie faworytem rozgrywek? Potężnych wzmocnień, przynajmniej na papierze, dokonał Świt Skolwin. Mocni wydają się być też Olimpia Grudziądz, Zawisza Bydgoszcz czy KP Starogard Gdański – uważa Tomasz Bekas. Z tą ostatnią drużyną Unia zmierzy się już w 2. kolejce. Wcześniej, na inaugurację rozgrywek, do Swarzędza przyjedzie Bałtyk Gdynia.

– Nie ukrywam, że chcemy dobrze wystartować. Taki dobry początek potrafi dodać wiatru w żagle. Pierwsze mecze są jednak zawsze niewiadomą, bo kluby są po zmianach kadrowych i przystępują do nich po okresach przygotowawczych. To jednak dotyczy wszystkich ekip – twierdzi szkoleniowiec Unii, która pierwsze spotkanie o III-ligowe punkty rozegra w sobotę, 6 sierpnia o godz. 13.00 na Stadionie Miejskim w Swarzędzu. Tego samego dnia rozgrywki zainauguruje IV liga wielkopolska. Tam powiat poznański reprezentować będą Kotwica Kórnik, Tarnovia Tarnowo Podgórne, Huragan Pobiedziska oraz debiutujące na tym poziomie Lipno Stęszew. Terminarze III i IV ligi na stronie 90minut.pl

unia swarzędz po awansie Piłkarze Unii Swarzędz po awansie do III ligi (fot. Unia Swarzędz)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 4 sierpnia 2022