Unia już czwarta w tabeli

mecz unii swarzędz

Piłkarze Unia Swarzędz awansowali na czwarte miejsce w III-ligowej tabeli. – Podopieczni trenera Tomasza Bekasa wygrali na własnym boisku z Cartusią Kartuzy 1:0 i tym samym odnotowali szósty mecz bez porażki z rzędu. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Dominik Chromiński z rzutu karnego – relacjonuje klubowa strona. Dla https://www.sksunia.pl/trwa-dobra-passa-unitow-skromne-zwyciestwo-z-cartusia/tego zawodnika to już zaliczył czwarte trafienie w trzecim meczu z rzędu.

To był ostatni domowy mecz swarzędzan w rundzie jesiennej rozgrywek III ligi. Przed „Dumą Swarzędza” jeszcze dwa spotkania w tym roku – za tydzień z rezerwami Pogoni Szczecin, a następnie rywalem będzie KP Starogard Gdański. Komplet wyników, aktualna tabela oraz terminarz na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Cartusia Kartuzy 1:0 (0:0)
Bramka: Dominik Chromiński (77).

Grała tez wielkopolska IV liga. 16. kolejka nie była zbyt udana dla drużyn z powiatu poznańskiego. W hicie tej serii spotkań Huragan Pobiedziska uległ bowiem na własnym boisku liderującej Polonii Leszno i traci do niej już pięć punktów. Jakby tego było mało, gola na wagę wygranej 3:2 goście strzelili w doliczonym czasie gry. Dwa oczka straty do lidera ma Lipno Stęszew, które tylko zremisowało w Kępnie. Przegrały natomiast Kotwica Kórnik i Tarnovia Tarnowo Podgórne. Komplet wyników i tabela na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Huragan Pobiedziska – Polonia 1912 Leszno 2:3 (0:1)
Bramki: Marcin Jędrzejczak (51), Wojciech Kłakulak (90) – Jędrzej Wosiak (36), Michał Wawrzyniak (55), Karol Smoła (91).

Polonia Marcinki Kępno – Lipno Stęszew 1:1 (0:1)
Bramki: Karol Latusek (75, karny) – Krzysztof Kulczak (22).

Pogoń Łobżenica – Kotwica Kórnik 3:1 (1:0)
Bramki: Rafał Kubacki (34), Kacper Czaja (48), Zbigniew Barańczyk (68) – Filip Wełniak (61).

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – Obra Kościan 0:2 (0:2)
Bramki: Alan Rudawski (5), Piotr Sznabel (27, karny).

mecz unii swarzędzUnia zajmuje już czwarte miejsce w tabeli (fot. Jan Piechota)

Opublikowano: 13 listopada 2023