Unia już wiceliderem

mecz unii swarzędz

Piłkarze Unii Swarzędz są już wiceliderem IV ligi wielkopolskiej. Podopieczni trenera Tomasza Bekasa w dziesiątej serii spotkań pokonali przed własną publicznością 1:0 Polonię Kepno. – Dwa ostatnie domowe mecze Unii kończyły się porażkami, ale teraz nastąpiło przełamanie – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego. Spotkanie w Swarzędzu było nerwowe, bo rywale do końca próbowali zniwelować straty, ale na szczęście wszystko zakończyło się zgodnie z planem.

Autorami największej niespodzianki w tej kolejki byli jednak piłkarze z Tarnowa Podgórnego, którzy ograli 3:1 dotychczasowego lidera, czyli Nielbę Wągrowiec. I to na boisku przeciwnika! Bohaterem tego spotkania, i to już nie pierwszy raz w tym sezonie, był Michał Niedźwiedzki, który dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Losy tego meczu rozstrzygnęły się po przerwie, kiedy to goście strzelili dwa gole, a później skutecznie bronili tej przewagi.

Niestety, tym razem punktów nie zdobyły Kotwica Kórnik oraz Huragan Pobiedziska. Kotwica przegrała 0:2 na wyjeździe z Iskrą Szydłowo, natomiast Huragan w takim samym stosunku uległ na własnym boisku Centrze Ostrów. – Z przebiegu meczu z pewnością nie zasłużyliśmy na porażkę, lecz zespół rywali okazał się skuteczniejszy i swoim doświadczeniem przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść – czytamy na stronie beniaminka z powiatu poznańskiego.

Centra po tej wygranej i wpadce Nielby wskoczyła na fotel lidera. Unia Swarzędz jest tuż za nią, mając jeden punkt mniej na koncie. Tarnovia zajmuje aktualnie szóste miejsce w tabeli, Huragan jest dziewiąty, a Kotwica – dziesiąta. Następna kolejka IV ligi wielkopolskiej już za tydzień, 9-10 października. Terminarz, aktualna tabela i komplet wyników na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Polonia 1908 Marcinki Kępno 1:0 (0:0)
Bramka: Radosław Barabasz (48, karny).

Nielba Wągrowiec – Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:3 (1:0)
Bramki: Ernest Korek (32) – Michał Niedźwiedzki (28), Thomas Skiba (51), Michał Niedźwiedzki (66).

Iskra Szydłowo – Kotwica Kórnik 2:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Górny (3), Mateusz Górny (53).

Huragan Pobiedziska – Centra Ostrów 0:2 (0:1)
Bramki: Jakub Michalski (38, karny), Jakub Michalski (59).

mecz unii swarzędzPiłkarze Unii Swarzędz zajmują drugie miejsce w tabeli (fot. Unia Swarzędz)

Opublikowano: 3 października 2021