Unia lepsza od lidera

piłkarze ze swarzędza

Piłkarze Unii Swarzędz sprawili nie lada niespodziankę w 25. kolejce III-ligowych rozgrywek. Podopieczni trenera Tomasza Bekasa pokonali bowiem na własnym boisku 1:0 lidera i pewniaka do awansu – Świt Skolwin. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Łukasz Spławski. Emocji na boisku oraz trybunach nie brakowało. – Gospodarze już od pierwszych minut pokazali, że nie boją się wyżej notowanego rywala. Odważnie ruszyli do ataku i za wszelką cenę starali się przejąć kontrolę nad meczem. Naszym celem było nie pozwolić rozwinąć skrzydeł groźnemu przeciwnikowi. To udało się zrealizować w stu procentach – czytamy na stronie klubu.

– Po golu w 26 minucie gra zdecydowanie się zaostrzyła, oglądaliśmy sporo fauli i mieliśmy wiele przerw w meczu. Gorąca atmosfera na boisku pobudziła także trybuny. Kibice gorąco dopingowali swoich ulubieńców, a grę na bębnach oraz przyśpiewki młodych piłkarzy z Akademii, którzy oglądali spotkanie było słychać na całym stadionie. Tak samo obraz gry wyglądał w drugiej połowie, to jednak nie przeszkodziło piłkarzom Unii w pełnym utrzymaniu kontroli nad meczem. Nie wybiła nas z rytmu nawet czerwona kartka, którą w 81. minucie obejrzał nasz kapitan Adrian Laskowski – relacjonuje strona klubu ze Swarzędza.

Po tej wygranej Unia zajmuje siódme miejsce w tabeli, ale ma tylko trzy punkty straty do trzeciego Zawiszy Bydgoszcz. Liderem pozostaje Świt Skolwin. Następny mecz zespół z powiatu poznańskiego rozegra 20 kwietnia. Wtedy to ekipę ze Swarzedza czeka  wyjazd do Gdańska na mecz z tamtejszą Gedanią. Komplet wyników, aktualna tabela oraz terminarz na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Świt Skolwin 1:0 (1:0)
Bramka: Łukasz Spławski (26).

piłkarze ze swarzędzafot. Michalina Rabuszko (Unia Swarzędz)

Ciekawie było również na boiskach IV ligi wielkopolskiej. Tam po raz kolejny doszło do zmiany lidera, bo ten dotychczasowy – Huragan Pobiedziska zremisował tylko w Piaskach. Tę wpadkę wykorzystała Kotwica Kórnik, która rozbiła 7:0 na własnym boisku Centrę Ostrów. Wygrało także Lipno Stęszew, na wyjeździe 3:0 z Ostrovią. To wszystko sprawiło, że Kotwica ma obecnie 51 punktów na koncie, Lipno – 50, a Huragan – 49. Na drugim biegunie tabeli jest Tarnovia Tarnowo Podgórne, która przegrała 0:3 z Nielbą Wągrowiec i jest przedostatnia. Komplet wyników i tabela na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Kotwica Kórnik – Centra Ostrów 7:0 (2:0)
Bramki: Tomasz Ceglewski (2), Abel Abomsa (5), Abel Abomsa (7), Jakub Pietrzak (53), Filip Wełniak (68), Abel Abomsa (70), Jakub Rasiak (73).

Ostrovia Ostrów – Lipno Stęszew 0:3 (0:2)
Bramki: Dawid Kaczmarek (6), Mateusz Molewski (15), Dawid Kaczmarek (53).

Korona Piaski – Huragan Pobiedziska 1:1 (0:0)
Bramki: Igor Jurga (88) – Wojciech Kłakulak (51).

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Nielba Wągrowiec 0:3 (0:1)
Bramki: Rafał Leśniewski (12, karny), Rafał Leśniewski (71), Mikołaj Dobrzykowski (92).

Opublikowano: 15 kwietnia 2024