Unia nadal bez wygranej

mecz unii swarzędz

Piłkarze III-ligowej Unii Swarzędz cały czas pozostają bez wygranej w rundzie wiosennej. Ich sobotnia potyczka, na własnym boisku z Zawiszą Bydgoszcz, zakończyła się podziałem punktów. – Podopieczni trenera Tomasz Bekasa mieli co najmniej kilka doskonałych sytuacji, by skarcić rywala. Ostatecznie nie dali rady wykorzystać żadnej akcji z gry i to dwa rzuty karne, po jednym z każdej ze stron, przesądziły o remisie 1:1 – relacjonuje klubowa strona Unii.

Ten wynik pozostawia spory niedosyt, bo swarzędzanie od pierwszego gwizdka kontrolowali boiskowe wydarzenia. – Było widać, że to oni są gospodarzami i chcą za wszelką cenę odnieść pierwsze ligowe zwycięstwo w tym roku. Przyjezdni nie dali się jednak stłamsić, konstruując co jakiś czas sytuacje podbramkowe – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego. Po tym remisie Unia spadła na dziewiąte miejsce w tabeli. W przyszły weekend ekipa ze Swarzędza będzie miała wolne. A to dlatego, że ich rywal – Unia Janikowo wycofał się z rozgrywek. Mecz zostanie zatem zweryfikowany jako walkower na korzyść podopiecznych trenera Tomasza Bekasa. Komplet wyników, terminarz i tabela na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:0)
Bramki: Adam Borucki (17, karny) – Patryk Urbański (67, karny).

mecz unii swarzędzfot. J. Piechota – Unia Swarzędz

Grała również piłkarska IV liga. Z drużyn z powiatu poznańskiego występujących w grupie wielkopolskiej najlepiej zaprezentował się beniaminek ze Stęszewa, która rozbił na własnym boisku Iskrę Szydłowo. Zremisował też Huragan Pobiedziska. Dwa pozostałe nasze zespoły, czyli Kotwica Kórnik oraz Tarnovia Tarnowo Podgórne musiały przełknąć gorycz porażki. Najwyżej w tabeli plasuje się Lipno, które zajmuje czwartą lokatę. Cała tabela, wyniki oraz terminarz na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Lipno Stęszew – GKS Iskra Szydłowo 4:0 (4:0)
Bramki: Bartosz Dylewski (21), Bartosz Dylewski (29), Jakub Budzyń (32), Patryk Olczyk (45).

Noteć Czarnków – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 4:2
Bramki: Szymon Piekarski, Wiktor Kacprzak, Rafał Gruntkowski, Wiktor Moskalik – Damian Pawlak, Paweł Bednarski.

Kotwica Kórnik – Victoria Września 2:3 (1:3)
Bramki: Maurycy Niemczyk (22), Radosław Jasiński (90) – Jakub Groszkowski (6), Arkadiusz Wolniewicz (33), Arkadiusz Wolniewicz (42).

Polonia 1912 Leszno – Huragan Pobiedziska 1:1 (0:1)
Bramki: Michał Skrzypczak (77) – Mykhailo Mazur (19).

Opublikowano: 27 marca 2023