Unia spadła z III ligi

piłkarze unii swarzędz

III-ligowy sezon powoli dobiega końca. Niestety, nie jest on udany dla piłkarzy Unii Swarzędz. – Choć przed nami jeszcze ostatnia kolejka, to dla naszego zespołu jest on już de facto skończony. Po wyjazdowej porażce z Jarotą Jarocin 1:2 nie udało się zrealizować podstawowego celu, jakim było utrzymanie się” – czytamy na stronie klubu.

Mecz w Jarocinie był bardzo zacięty i jeszcze na siedem minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry był remis 1:1. Wtedy jednak do bramki gości z powiatu poznańskiego trafił Sebastian Golak. – Taki wynik utrzymał się do ostatniego gwizdka i piłkarze Jaroty mogli świętować pozostanie w III lidze. Z drugiej strony gracze Unii schodzili z boiska ze spuszczonymi głowami, wiedząc, że spadek stał się faktem – relacjonuje klubowa strona.

Po tej porażka świętująca w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia Unia zajmuje 16. miejsce w tabeli. Przypomnijmy, że w tym sezonie w grupie drugiej III ligi rywalizują aż 22 drużyny i nawet 13 lokata nie chroni przed degradacją. W ostatniej serii spotkań, 26 czerwca o godz. 16.00, piłkarze ze Swarzędza zmierzą się na własnym boisku z Nielbą Wągrowiec. Komplet wyników i aktualna tabela na stronie 90minut.pl

Jarota Jarocin – Unia Swarzędz 2:1 (0:0)
Bramki: Patryk Pawłowski (50, samobójczy), Sebastian Golak (83) – Radosław Barabasz (61, karny).