Unia ucieka rywalom

pikarze unii swarzedz

Piłkarze Unii Swarzędz wygrali 3:0 wyjazdowe spotkanie z rezerwami KKS Kalisz i umocnili się na pozycji lidera grupy wielkopolskiej IV ligi. – Podopieczni trenera Tomasza Bekasa mieli przewagę od pierwszej do ostatniej minuty – czytamy na stronie klubu ze Swarzędza. Efektem tego były kolejne gole. Zwycięstwo w Kaliszu było dziesiątą wyjazdową wygraną „Dumy Swarzędza” w tym sezonie, która na ten moment ma cztery punkty przewagi nad drugim w tabeli Mieszkiem Gniezno. Do tej pory za plecami ekipy z powiatu poznańskiego plasowała się Nielba Wągrowiec, ale w ostatniej serii spotkań ta drużyna podzieliła się punktami w wyjazdowym starciu z Kotwicą Kórnik.

Piłkarze z powiatu poznańskiego prowadzili w tym spotkaniu 2:1, ale pozwoli rywalom na doprowadzenie do remisu. Wygranej z rąk nie wypuścił natomiast zawodnicy Huragan Pobiedziska, którzy przegrywali w Słupcy 0:1, ale później dwukrotnie trafili do siatki gospodarzy i przywieźli z delegacji komplet punktów. Dzięki temu Huragan jest już piąty w tabeli i ma tylko trzy oczka straty do czwartej Kotwicy. Na dziesiątej pozycji jest natomiast Tarnovia Tarnowo Podgórne, która w tej serii spotkań bezbramkowo zremisowała na własnym boisku z Victorią Września. Następna kolejka już 30 kwietnia. Komplet wyników, terminarz i aktualna tabela na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

KKS II Kalisz – Unia Swarzędz 0:3 (0:1)
Bramki: Filip Brzostowski (37), Wojciech Antczak (66), Damian Pawlak (84).

Kotwica Kórnik – Nielba Wągrowiec 2:2 (1:1)
Bramki: Radosław Jasiński (44), Maurycy Niemczyk (53) – Rafał Leśniewski (34), Axel Megger (70).

SKP Słupca – Huragan Pobiedziska 1:2 (0:0)
Bramki: Jacek Mikołajczyk (56) – Maciej Ratajski (60), Dawid Ciążyński (70).

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – Victoria Września 0:0

pikarze unii swarzedzUnia Swarzędz ma coraz większą przewagę w tabeli (fot. Unia Swarzędz)

Opublikowano: 25 kwietnia 2022