Unia zagra w III lidze?

unia swarzędz

Coraz więcej wskazuje na to, że piłkarze Unii Swarzędz w przyszłym sezonie zagrają w III lidze. A wszystko przez to, że LKS Gołuchów, który zakończył przedwcześnie zakończony sezon IV ligi na pierwszym miejscu,  nie otrzymał licencji na grę w wyższej klasie rozgrywkowej. A to szansa dla drugiej w tabeli Unii. I klub z powiatu poznańskiego chce z tej szansy skorzystać.

– Informujemy, że zgodnie z przepisami Polskiego Związku Piłki Nożnej przystąpiliśmy do procesu licencyjnego dotyczącego rozgrywek III ligi grupy drugiej w sezonie 2020/21. Przepisy piłkarskiego związku krajowego przewidują taką ewentualność w przypadku, gdy mistrz IV ligi nie otrzyma licencji na grę w III lidze. Wówczas prawo gry w III lidze przechodzi kolejno na następne drużyny w tabeli z ograniczeniem do miejsca trzeciego. Jako klub, który w sezonie 2019/20 zajął 2. miejsce w tabeli IV ligi skorzystaliśmy z tej możliwości. Obecnie jesteśmy w trakcie przyspieszonego trybu licencyjnego. Po dostarczeniu wszystkich niezbędnych dokumentów będziemy czekać na decyzję komisji licencyjnej – czytamy w oświadczeniu swarzędzkiego klubu.

unia swarzędzfot. Jan Piechota (Unia Swarzędz)

Opublikowano: 3 lipca 2020